Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 02 czerwca
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Ślubowanie klas I pasowanie na ucznia

W dniu 28 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas I Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy. Pasowanie miało miejsce w sali kinowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury.

Do grona braci uczniowskiej dołączyło 76 uczniów. W odświętnie udekorowanej sali GCKiS zebrali się rodzice, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście oraz bardzo przejęci pierwszoklasiści. Oprawę tego święta stanowiła część artystyczna przygotowana przez wychowawczynie klas pierwszych, panie: Halinę Grocholską, Renatę Marszałek, Darię Sikorę i Jolantę Szymczyk. Mali wykonawcy zaprezentowali się w licznych wierszach i piosenkach składających się na montaż słowno-muzyczny. Świetności tym podniosłym chwilom dodał także występ chóru szkolnego klas I–III pod kierunkiem Małgorzaty Łabandy. Po części artystycznej nastąpiła uroczystość ślubowania. Aktu pasowania dokonały dyrektor szkoły Grażyna Kantecka i wicedyrektor Lidia Piotrowska. Następnie pierwszaki złożyły zobowiązanie, które każdy uczeń osobiście przypieczętował odciskiem swego palca. Dowodem na posiadanie przez nowo pasowanych uczniów niezwykłego hartu ducha było zjedzenie bardzo kwaśnego żelka. Wszyscy przeszli tę próbę z uśmiechem na ustach. Pierwszoklasiści zostali w tym dniu obdarowani słodkimi prezentami przez gości z przedszkola, którzy życzyli im, aby dotrzymali słów ślubowania i byli dumą rodziców oraz nauczycieli. Kolejną niespodziankę przygotowali rodzice, wręczając świeżo upieczonym pierwszoklasistom drobne upominki książkowe. Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym równie przez rodziców. Ostatnim prezentem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone przez wychowawczynie.

Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci nie tylko pierwszoklasistów, ale także ich rodziców, wychowawczyń i dyrekcji szkoły.