Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 02 czerwca
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Zagrali dla Agatki

Tuż po godz. 21 na scenie pojawił się wrocławski zespół Blues Overdues. Trio wystąpiło w składzie: Łukasz Hęćka (gitara akustyczna), Paweł Cencora (gitara elektryczna), a w zastępstwie Andrzeja Jaskóły zagrał gościnnie Marcin Spera (kontrabas). Muzycy zabrali licznie zgromadzoną publiczność w sympatyczną podróż po Stanach Zjednoczonych, w których narodził się blues. Swingowe i folkowe utwory wprowadziły wyjątkowy nastrój do ArtKawiarni. Grupa zaprezentowała wiele dobrze znanych standardów bluesowych, w które umiejętnie wkomponowane zostały popisy solowe muzyków. Po pierwszym secie przyszedł czas na akustyczny występ formacji Cran. Grupa wykonała w sumie 6 utworów, w tym jeden z gościnnym udziałem Izabeli Możdżeń z zaprzyjaźnionej IM Fanki Tim. Wokalista grupy, Piotr Zdybek, wykonując utwór „Wyrwij chwasta” nawiązał do idei tego koncertu, czyli zbiórki na specjalistyczne leczenie w Stanach Zjednoczonych dla 11-miesięcznej Agatki Kobyłeckiej. Po występie Cranu na scenę powrócił ponownie Blues Overdues, który w drugim secie jeszcze skuteczniej rozkołysał trzebnicką publiczność i zachęcił do wspólnego śpiewania.

Ten wieczór w ArtKawiarni na pewno należał do wyjątkowych. Czuć było wyraźnie, że trzebniczanie potrafią się zmobilizować – szczególnie, jeśli wydarzeniu muzycznemu przyświeca szlachetny cel. Niestety, chora Agatka wciąż potrzebuje naszej pomocy. Stąd apel do Państwa o wsparcie jej w walce z niebezpiecznym siatkówczakiem. Agatka już raz pokazała, że potrafi wygrywać, kiedy w 2. miesiącu życia przeszła poważną operację serca. Teraz potrzebuje naszej pomocy. W zbiórkę dla Agatki zaangażował się także burmistrz Marek Długozima oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy.

Szczegółowe informacje znaleźć można na plakatach oraz stronach internetowych fundacji, a w artKawiarni nadal stoi puszka, do której można wrzucać datki dla Agatki.