Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 02 czerwca
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Operetki czar dla nauczycieli

Zachwyt, wyrazy uznania i owacje na stojąco – to podsumowanie niezwykłego widowiska w wykonaniu artystów Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej z Ukrainy, którzy wystąpili 15 października na scenie Gminnego Centrum Kultury w Trzebnicy. W związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Marek Długozima zaprosił na występ nauczycieli i pracowników oświaty z gminnych szkół.

W sobotni wieczór zaproszeni przez burmistrza nauczyciele, goście oraz  mieszkańcy Trzebnicy, mieli okazję zobaczyć wspaniałą orkiestrę, solistów, tancerzy baletowych i chór - łącznie na scenie zaprezentował się 50-cio osobowy zespół artystów. Prawie trzygodzinny występ pod tytułem "Operetki czar" został podzielony na dwie części. W pierwszej - muzycy wykonali klasyczne znane arie operetkowe m.in. "Barona cygańskiego", "Zemstę nietoperza" - Johanna Straussa, "Księżniczkę Czardasza”  Emericha Kalmanna oraz "Cyganerię"  Giacomo Pucciniego. Drugą część stanowiły utwory współczesne, tj. „Piraci z Karaibów” czy „Brunetki, blondynki” oraz  ukraińskie pieśni ludowe.

W trakcie koncertu widzowie mogli podziwiać nie tylko znakomite głosy solistów,  m.in. wybitnego tenora Oleksandra Ostorvskiego, chórzystów i orkiestrę, ale również perfekcyjne układy taneczne. Przepiękne, barwne stroje połączone ze śpiewem, muzyką i tańcem, zabrały widzów w niepowtarzalną podróż muzyczną. Nie zabrakło również akcentów humorystycznych, które bawiły zgromadzoną publiczność.

Po zakończonym spektaklu burmistrz Marek Długozima w swoim wystąpieniu złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzenia z okazji ich święta – Doceniając trud pracy, jaki każdego dnia wnosicie Państwo w edukację i wychowanie naszych dzieci, pragnę Wam podziękować i życzyć dalszych sukcesów, wytrwałości, cierpliwości a także satysfakcji z wykonywania zawodu nauczyciela powiedział. Burmistrz przypomniał także o dużym wydarzeniu, które miało miejsce dokładnie rok temu – W zeszłym roku o tej porze świętowaliśmy otwarcie Gminnego Centrum Kultury. Dzisiejszy wieczór po raz kolejny udowodnił, że warto było włożyć tyle wysiłku w remont tego miejsca i zobaczyć tak znakomitą operetkępodkreślił. W podziękowaniu za wspaniały występ burmistrz złożył kwiaty na ręce dyrygenta orkiestry Igora Iaroshenki. - Jestem pod ogromnym wrażeniem rozmachu musicalu, talentu i artyzmu. To nadzwyczajne widowisko, które przed chwilą mieliśmy okazję zobaczyć z pewnością jeszcze długo będziemy pamiętać dodał.

Konferansjer Bartosz Kuczyk w imieniu artystów Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej podziękował burmistrzowi Markowi Długozimie za możliwość wystąpienia w tak pięknym miejscu oraz zaproszenie. Swoje słowa skierował także do widowni – Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tak wspaniałe przyjęcie. To dla nas wielka radość występować przed tak liczną i znakomitą publicznością. Mamy nadzieję, że bawili się Państwo równie dobrze, jak myzakończył.

Publiczność była zachwycona, o czym świadczyły długie brawa na stojąco – Jestem oczarowana dzisiejszym  widowiskiem. Wszystko odbyło się na bardzo wysokim poziomie. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tej niesamowitej uczcie muzycznej i zobaczyć na żywo tak utalentowanych muzyków i tancerzy. Dziękuję panu burmistrzowi za zaproszenie i zorganizowanie tego wyjątkowego wieczoru powiedziała pani Maria, mieszkanka Trzebnicy. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Ukrainy.