Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 01 kwietnia
Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Trwają wakacyjne WARSZTATY FILMOWE w Kinie Polonia

Wakacyjne warsztaty filmowe przyciągnęły młodych fanów, zainteresowanych tworzeniem własnych filmów. Okazało się, że jest to zajęcie, które sprawia wiele radości, ale także wymaga dużego nakladu pracy. Przyjrzyjmy się działaniom przyszłych filmowców :)

Aby uczestnicy mogli przejść do najbardziej wyczekiwanej przez nich części warsztatów, tj, do nagrywania filmu - najpierw musieli zapoznać się z kolejnością podejmowanych działań, kilkoma ważnymi zasadami, specjalistycznym słownictwem / slangiem filmowym i wieloma istotnymi informacjami. Czas zapoznawania się z procesem tworzenia filmu stał się również okazją do integracji ponad piętnastoosobowej grupy uczestników.

Przyszła też pora pracy nad scenariuszem. Aby go stworzyć, każdy z warsztatowiczow wymyślił ciekawą historię, a następnie wspólnie wybrano dwie z nich i połączono je w jedną, w celu przeprowadzenia nagrań. Kolejnym punktem działania był podział ról na reżysera, operatorów kamery oraz aktorów, którzy przygotowali kilka gadżetów i elementów strojów. 

Trzeciego dnia trwania warsztatów nastąpiła wyczekiwana długo chwila - pierwsze nagrania w Art Kawiarni. 

W piątek planowana jest realizacja kolejnych ujęć. Efektem finalnym całych warsztatów będzie FILM, ale o tym już wkrótce ;)
Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która będzie sukcesywnie poszerzana.