Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest wtorek 24 maja
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Sierżant Uśmiech 5 – Bezpieczna droga do szkoły

W 2011 roku projekt „Sierżant Uśmiech” został wpisany do Banku Dobrych Pomysłów Komendy Głównej Policji w Warszawie. Od tego też roku realizowany jest w Gminie Trzebnica. 9 maja w Trzebnicy, a 22 marca na terenie sołectw zakończyła się kolejna 5. edycja tegoż projektu, podczas którego dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie przedostać się z jednej strony ulicy na drugą, by szczęśliwie dotrzeć do szkoły czy domu.

Integralną część projektu stanowi książeczka edukacyjna „Sierżant Uśmiech”, autorstwa Wiesławy Kucięby, w całości sfinansowana przez Gminę Trzebnica. Zajęcia w bieżącym roku szkolnym przeprowadziły funkcjonariuszki Straży Miejskiej st. insp. Anna Cisak i mł. str. Marlena Dziadosz. W tym roku w projekcie udział wzięło 400 pierwszoklasistów, a od 2011 r. projektem zostało objętych prawie dwa tysiące dzieci z Gminy Trzebnica.

W Trzebnicy tegoroczna edycja „Sierżant Uśmiech” zakończyła się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Zaproszonych gości oraz wszystkich zgromadzonych uczniów przywitała wicedyrektor Jowita Pietrzykowska-Dziwak, po czym rozpoczęło się przedstawienie, którego scenariusz, w oparciu o treść książeczki „Sierżant Uśmiech”, przygotowały wychowawczynie: Alicja Woźna i Agata Zych.

W ramach podsumowania 5. edycji projektu odbył się także tematyczny konkurs, do którego zostały zaproszone wszystkie klasy. Zadania zostały prawidłowo rozwiązane; dzieci wykazały się dużą znajomością przepisów drogowych, za co zostały nagrodzone brawami oraz pochwałą Komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Zasiecznego, który był pod ogromnym wrażeniem wiedzy dzieci na temat zasad bezpieczeństwa na drodze.

Na zakończenie w imieniu Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy dzieciom i całemu gronu pedagogicznemu, za perfekcyjne podsumowanie projektu pogratulowała dyrektor ZAPO Agnieszka Moździerz.

Na terenie sołectw projekt został podsumowany końcem marca w Szkole Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim. Zgromadzonych przywitał dyrektor Mariusz Szkaradziński i zaprosił na program artystyczny, przygotowany przez pierwszoklasistów pod kierunkiem wychowawczyń: Małgorzaty Kowal, Elżbiety Podrygajło, Małgorzaty Smakowskiej oraz Katarzyny Urban.

Funkcjonariuszka Straży Miejskiej st. insp. Anna Cisak i funkcjonariuszka KPP Trzebnica Daria Szydłowska zebrały książeczki, które wcześniej dzieci otrzymały w celu rozwiązania zadań. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy oraz opaski odblaskowe.

-Cieszę się, że projekt realizowany jest w Gminie Trzebnica. Wszyscy funkcjonariusze służą pomocą w każdej sytuacji. Dobrze, że dzięki takim projektom dzieci dowiadują się  o zachowaniu na drodze i mogą odpowiednio wykorzystać tę wiedzę – powiedział oficer prasowy st. aspirant Piotr Dwojak z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.