Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 30 czerwca
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
KULTURA

Wyspa odnowiona

Dobiegają końca prace związane z remontem trzebnickiej wyspy. Dzięki zmianom zyskała nowe oblicze. Zwiększono liczbę miejsc do siedzenia, zamontowano nową scenę, odświeżono wiaty wraz z ich zadaszeniem, a także położono nową kostkę. 

Wyspa, to znane mieszkańcom miejsce wypoczynku i organizacji różnego rodzaju uroczystości, w tym także rodzinnych. Przez wiele lat nie była jednak remontowana. Burmistrz Marek Długozima kilka tygodni temu podjął decyzję, by ją wyremontować. Wszystkie roboty przeprowadzili pracownicy Gminnego Centrum KLultury i Sportu. W skład prac weszło - wymiana podłoża, zwiększenie liczby miejsc siedzących, zamontowanie nowej sceny oraz modernizacja zadaszenia. Dzięki temu wyspa zyskała nowy wygląd. Zadbano niemalże o każdy szczegół - w tym odświeżenie grill i wyłożenie gresem oraz kamieniami terenu wokół drzewa rosnącego na wyspie. 

Trzebnicka wyspa jest atrakcyjnym i ważnym punktem na mapie miasta. Dlatego należy w nią inwestować, bo jest swego rodzaju wizytówką - mówi burmistrz Marek Długozima, który co tydzień wizytował ten obiekt sprawdzając postęp prac. - Na wyspie odbywa się bardzo dużo imprez, spotkania integracyjne i okolicznościowe, a także słynne już kino plenerowe. Mam nadzieję, że zmiany pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie wyspy - dodaje.