Nasze ostatnie w tym roku spotkanie miało nietypowy charakter. Wróciłyśmy w beztroski świat dzieciństwa, do rysowania i tworzenia z papieru.

            Dla naszych Pań przygotowałyśmy kolorowanki dla dorosłych. Cieszą się one coraz większą popularnością, a wszystko za sprawą magicznych słów umieszczonych w tytule: antystresowe, terapia sztuką. Kolorowanki to prosty sposób, aby wyciszyć umysł i obniżyć napięcie, to dobra metoda radzenia sobie ze stresem. Dzięki takiej czynności jak kolorowanie  czy też jakiejkolwiek innej formie artystycznej ekspresji tworzą się warunki, by wejść w stan spokoju i równowagi. Dobieranie kolorów, powtarzalność ruchów, jakie wykonuje dłoń podczas kolorowania, sprawia, że nasza świadomość koncentruje się na TU i TERAZ, a wtedy intruzywne myśli są na moment blokowane przez co nasze samopoczucie się polepsza i stajemy się bardziej zrelaksowani.

            Sądząc po „wesołości” i dobrych nastrojach naszych gości to podczas kolorowania były odstresowane.

            Wielką radość sprawiły Paniom prace związane z origami. Z przygotowanego przez Nas papieru origami wykonywały kwiaty lotosu, motylki i bombki. Tę część spotkania poprowadziła koleżanka Asia, dla której tajniki warsztatu origami nie mają już większych tajemnic.

            Nasze Panie pilnie i z przejęciem wykonywały każde zgięcie, które pokazywała Asia, wyszły z tego prawdziwe cudeńka (choć trzeba przyznać, że początki tworzenia były nieco trudne).

            Trzeba przyznać, że kolorowanie i zabawy origami wprawiły nas w dobry nastrój i pozwoliły pozbyć się intruzywnych myśli (choć na chwilę...)  

 

 

Przewiń do góry