Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest wtorek 28 września
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
KULTURA

Street Workout - wielkie otwarcie

16 kwietnia Burmistrz Marek Długozima wraz z lokalną grupą Street Workout Trzebnica oraz mieszkańcami, dokonali oficjalnego otwarcia nowo wybudowanego, jednego z największych w Polsce Street Workout Park z profesjonalnymi, atestowanymi urządzeniami do ćwiczeń, znajdującego się w Parku Solidarności. Podczas otwarcia odbyły się ogólnopolskie zawody This is Workout 2 vs 2 vol. 2, w których udział wzięło 36 zawodników z całej Polski. 

- Marzenia się spelniają - powiedział burmistrz Marek Długozima oficjalnie otwierając w minioną sobotę Street Workout Park w Trzebnicy. Dwa lata temu grupa młodzieży zwróciła się z propozycją do burmistrza, by utworzyć w mieście nietypowe miejsce do ćwiczeń. Dziś - Street Workout stał się faktem. Gmina Trzebnica konsekwentnie bowiem wspiera sport, kulturę i jest otwarta na ciekawe propozycje młodzieży. Jak widać - wszytsko  można realizować. Wystarczy chcieć. A Gmina - chce! Bardzo się cieszę, że w wyniku rozmów z młodymi mieszkańcami, którzy są pasjonatami tej formy aktywności fizycznej, powstał jeden z największych w Polsce Street Workout Park. Bardzo cenię sobie takie inicjatywy i jestem zadowolony z tego, że pomogliśmy zrealizować marzenia naszej młodzieży i przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań oraz życiowych pasji - dodał.

Jednocześnie gorąco podziękował wykonawcom: firmie FlowParks za rzetelność i profesjonalizm wlożony w realizację projektu przyczyniając się do poprawy aktywności i sprawności fizycznej całej społeczności lokalnej oraz Firmie Krzak za kolejną sprawnie zrealizowaną inwestycję oraz wieloletnią współpracę mającą na celu dobro mieszkańców Gminy Trzebnica. Wyrazy uznania skierował również do Sebastiana Słomskiego, przedstawiciela Trzebnickiej Grupy Street Workout, za wkład w realizację projektu oraz zaangażowanie i pomoc podczas otwarcia Street Workout Parku w Trzebnicy oraz Jakuba Szurkawskiego Naczelnika Wydziału Promocji Urzedu Miejskiego, który od samego początku zaangażował się w powstanie tego projektu oraz pomoc w organizacji wydarzenia.

Przed rozpoczęciem zawodów Sebastian Słomski w imieniu własnym oraz całej społeczności Trzebnickiej Grupy Street Workout podziękował Burmistrzowi Markowi Długozimie za wybudowanie parku - Bez Pana otwartości i życzliwości dla inisjatywy mieszkańców nie byloby tego parku, dlatego bardzo dziękujemy za pomoc i przychylność. 

Po części oficjalnej odbyły się zawody siłowe This Is Workout 2 vs 2 zorganizowane przez Dynasty Workout i Gminę Trzebnica. Zespoły walczyły ze sobą w 3 blokach: "Race" - eliminacje, "T.E.A.M." - półfinał oraz "Freestyle" - finał. Po trudnych zmaganiach do finału zakwalifikowało się 5 drużyn, które mimo niesprzyjającej pogody przystąpiły do ostatecznej rozgrywki. Prawidłowej techniki przebiegu konkurencji doglądali sędziowie, ktorzy ostatecznie przyznali: 

  • I miejsce dla: Daniela Lisa i Krzysztofa Susidko
  • II miejsce dla: Alana Urbańskiego i Pawła Urbańskiego
  • III miejsce dla: Cezarego Dymkowskiego i Pawła Stęplińskiego

Puchary i czeki pieniężne zwycięzcom wręczył fundator nagrody głównej i gospodarz miasta - Burmistrz Marek Długozima oraz Sebastian Słomski - przedstawiciel Street Workout Trzebnica i Jarosław Bulla prezes Dynasty Workout. 

Wszyscy uczestnicy zawodów po zakończeniu zmagań skorzystali z propozycji burmistrza Marka Długozimy i odwiedzili Gminny Park Wodny Trzebnica-Zdrój, by zrelaksować się po ciężkim dniu zawodów. 

Na zakończenie burmistrz Marek Długozima zapewnił, że zawody będą kontynuowane i zaprosił wszytskich uczestników za rok.