Choć za oknem był śnieg, to na przekór temu, 20 marca w dzień astronomicznej wiosny podczas naszego spotkania panował wiosenny i radosny nastrój. A powodem tego był temat naszego spotkania w DKK - czyli Miłość i Kobieta w Poezji Śpiewanej.

A kto pisze o miłości piękniej niż Mickiewicz, Norwid, Tuwim czy Leśmian?

A kto śpiewa z większym ładunkiem emocjonalnym niż Cz. Niemen, zespół Boom, E. Demarczyk, W. Warska czy M. Grechuta?

„Niepewność”, „W malinowym chruśniaku”, „Miłość”, „Daj mi wstążkę błękitną”, „Rebeka” - to tylko niektóre wiersze, które  w wykonaniu Niemena, Grechuty czy Demarczyk nabierają ponadczasowego wymiaru odzwierciedlając różne stany związane z miłością: zauroczenie, zakochanie, niepewność czy to jeszcze przyjaźń, czy może już miłość, ale także niepokój związany z rozstaniem czy zdradą. Wyśpiewane uczucia poruszyły subtelne struny naszych dusz i zadumałyśmy się nad siłą i potęgą miłości a także nad jej dwoistością przyznając rację poecie M. Sępowi - Sarzyńskiemu, który w sonecie V napisał:

„I nie miłować ciężko i miłować

Nędzna pociecha…”

     Spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna i jak zwykle  „słodkości” oraz odpowiednio oprawa muzyczna tworząca klimat spotkania. Właśnie takie wyciszenie było nam potrzebne przez świątecznymi przygotowaniami.

 

Przewiń do góry