30 maja w DKK gościliśmy p. Szczasnego- podróżnika, globtrotera, filozofa, fotografa, który przy dźwiękach energicznej tureckiej muzyki zabrał nas w podróży do Turcji.

Pokazowi niezwykłych zdjęć towarzyszyły komentarze autora, który okazał się doskonałym gawędziarzem, człowiekiem otwartym na ludzi, szczerym i z poczuciem humoru.

      Były zdjęcia Pamukkale, Kapadocji, mijanych wsi i miasteczek, napotkanych ludzi i uchwyconych wprawnym okiem-detali.

      Zazdrościliśmy mu tej wolności w podróżowaniu, różnorodności spotykanych ludzi i związanych z tym wrażeń, smakowania krajobrazów, wyciszenia się kontemplowania piękna natury (ale nie spartańskich warunków noclegu !)

      Niektórym z nas zakiełkowała pewnie myśl o takim sposobie podróżowania. Niestety zaraz, ją odrzuciliśmy wracając do rzeczywistości i stworzonych przez nią ograniczeń.

      Na koniec spotkania był czas na rozmowę i pytania, a także możliwość kupienia książki „Świat na wyciągnięcie ręki” (wraz z dedykacją autora) i pięknych w swym ascetyzmie zdjęć z podróży. Każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.

      Z pewnym żalem rozstaliśmy się z naszym podróżnikiem i pożegnaliśmy gościnną Turcję. Czekamy na kolejną książkę z podróży i następne spotkanie…

 

Zobacz też:Dyskusyjne Kluby Książki na Dolnym Śląsku

Przewiń do góry