Czasami na napełnienie szkatułki pamięci zapachami, smakami, widokami, barwami, spotkaniami z bohaterami książek mamy tydzień lub dwa z urlopu. Ten czas staramy się dobrze wykorzystać, aby wspomnień starczyło nam na pochmurne dni, aby w takich chwilach otworzyć naszą szkatułkę i chłonąć z niej to, co tam ukryliśmy. 

W czasie wrześniowego wieczoru w DKK przekonałyśmy się, jak różne są nasze doznania i nasze odczuwanie piękna. Jednych zachwycają detale architektoniczne i podziw dla tych, co je stworzyli, innych odkrywanie smaku suszących się w greckim słońcu ośmiorniczek.

Syciłyśmy też nasze oczy prezentacją, która przedstawiała magiczne miejsca odwiedzane przez czytelniczki DKK. Odwiedziłyśmy Kazimierz Dolny, płynęłyśmy Łabą podziwiając Szwajcarię Saksońską, oglądałyśmy malownicze krajobrazy Chorwacji, spacerowałyśmy urokliwymi, pełnymi kwitnących oleandrów, uliczkami włoskiego Limone.

Obejrzałyśmy zdjęcia zachodu słońca nad Bałtykiem, usłyszeliśmy pełne zachwytu słowa o sztormie. Odbyłyśmy też podróż na grecką wyspę Spinalongę (do jej zwiedzenia zainspirowała naszą czytelniczkę lektura książki V. Hislop pt. Wyspa).

Różnorodność naszych doznań wprawiła nas w nostalgiczny nastrój i uświadomiła nam, jak bardzo różnimy się w odbiorze otaczającego nas świata.

Było bardzo miło!!

 

Przewiń do góry