Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 27 marca
Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Majowe zajęcia czwartkowe

10.05, 17.05, 24.05, 31.05

Majowe zajęcia czwartkowe rozpoczęliśmy podziwiając świat z wysoka razem z Babcią i Kurką Złotopiórką z aeroplanu. Każdy z uczestników zajęć miał za zadanie narysować fragment wiersza,  J. Tuwima pt.: „W aeroplanie”, na specjalnej kartce papieru, która swym wyglądem przypominała kliszę filmową. Na koniec zajęć powstała wielka klisza, która została „wyświetlona” 11.05 podczas Dobranocki w Bibliotece. 

17 maja wylądowaliśmy bezpiecznie i postanowiliśmy podróżować dalej tym razem po naszych polskich drogach ciężarówkami i betoniarkami, które zostały zrobione z kartonów po mleku oraz innych materiałów pochodzących z recyklingu.

24 maja odstawiliśmy nasze pojazdy i postanowiliśmy wykonać upominek dla naszych mam. Dzieci wykonały przepiękne, nietypowe laurki- pudełeczko w kształcie serduszka, a w nim kryła się mała niespodzianka pod postacią kolorowych kwiatuszków. 31 maja po wręczeniu prezentów mamom powróciliśmy do dalszej podróży bibliotecznej tym razem starymi automobilami, które powstały z kolorowych kółeczek umiejętnie pozaginanych, przez naszych czytelników tu i tam. W maju w zajęciach brało udział 57 osób.