Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 17 lutego
Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Herbata z jaśminem z Agnieszką Gil - spotkanie autorskie

15 kwietnia w naszej bibliotece w ramach spotkań autorskich cyklu Rozczytana Aglomeracja, zorganizowanych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, odbyło się spotkanie z Agnieszką Gil – autorką Dzikiego szczawiu, Herbaty z jaśminem i Układu nerwowego. Ponieważ uczestniczyli w nim gimnazjaliści ze Szkoły nr 1, sama autorka zażartowała, że taki cykl spotkań z młodzieżą można by zatytułować GILotyna.

Autorka pokrótce przedstawiła swoją najnowszą powieść dla młodzieży i na jej przykładzie opowiedziała o tym, jak wygląda proces wydawniczy. Aby pogłębić interakcję z odbiorcami, zaproponowała także literackie kalambury – ich tematem były tytuły ulubionych przez młodzież książek. Następnie uczestnicy spotkania stworzyli prostą narrację – dopowiadając swoje zdanie do historii poprzedników. Takim sposobem zrodziła się opowieść kryminalno-miłosna ze złodziejem samochodów w tle.

Seria pytań od młodzieży zamknęła to spotkanie autorskie, którego przyjemnym zwieńczeniem było zrobienie sobie wraz z Agnieszką Gil zdjęcia na schodach zabytkowego ratusza, w którym mieści się teraz siedziba naszej biblioteki. Julii Bahryn-Kamińskiej dziękujemy za udostępnienie zdjęć ze spotkania!