Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 25 sierpnia
Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Roztańczone trzebnickie łabędzie

Niemal każda mała dziewczynka marzy o tym by w przyszłości zostać księżniczką albo baletnicą. Dziecięce marzenia są dla nas czymś pięknym i niewinnym a świat budowany w jego wyobraźni – czymś magicznym. Szczęśliwie zainteresowania dziecka można wykorzystać w celu działania na jego korzyść, przy okazji częściowo spełniając jego marzenia.

Zajęcia, które prezentujemy są właśnie tego przykładem. Mają  formę pre baletu. Można je określić jako baletowe przedszkole. Poprawiają koncentrację, koordynację i grację ruchów (jak u prawdziwej księżniczki i baletnicy). Zajęcia baletu mają wpływ na kształtowanie prawidłowej postawy ciała i przeciwdziałają płaskostopiu. 30 minutowe zajęcia choć wydają się krótkie są adekwatne do możliwości utrzymania koncentracji u dzieci w wieku ok. 5 lat. „Podczas zajęć wykonujemy proste choreografie, uczymy się podstaw baletu, wykonujemy ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz ćwiczenia rozciągające. Uczymy się rozróżniać prawą i lewą stronę ciała.” - opowiada Magdalena Wiczkowska, instruktorka baletu w TCKiS.

Małe uczestniczki zajęć przychodzą w strojach baletowych. Nie ma specjalnych wymagań co do kroju czy koloru stroju baletowego – w tym miejscu pozostawia się dzieciom dowolność. Ważne by strój nie krępował ruchów. Jedynym wymogiem są baletki i włosy upięte tak, by nie przeszkadzały w ćwiczeniach.  Zajęcia są bezpłatne, odbywają się we wtorki i w czwartki z podziałem na grupy wiekowe. Dla dziewczynek chcących zostać baletnicami są jeszcze wolne miejsca we wtorkowej grupie 5-latków. Na zakończenie roku szkolnego planowany jest występ wszystkich grup baletowych.