Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Roztańczeni młodzi trzebniczanie

Roztańczeni młodzi trzebniczanie

Gmina Trzebnica oferuje dzieciom i młodzieży wiele bezpłatnych warsztatów, pracowni, zajęć kulturalnych i sportowych,  działających przy TCKiS. Jedną z cieszących się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży sekcją jest Taniec Nowoczesny.

Odbywa się on tymczasowo w Szkole Podstawowej nr 2 z podziałem na 3 grupy wiekowe.
W czwartkowe popołudnie prosto ze szkoły grupa młodzieży przychodzi na taneczne zajęcia, żeby ćwiczyć razem z trenerką układ do piosenki Meghan Trainor „All About That Bass”. Ich zaangażowanie i zamiłowanie do tańca widać na każdym spotkaniu. Następnie na salę wchodzą maluchy. W tej grupie dzieci mają od 5 do 10 lat i pomimo różnicy wieku są naprawdę zgrani. Dzieci ćwiczą choreografię do znanej i lubianej przez każde z nich piosenki „Wyginam śmiało ciało”. Oprócz tego, że tańczą – mogą się również spełniać wokalnie i … aktorsko! Słowa piosenki są znane na pamięć, a równoczesny śpiew i taniec nie sprawia nikomu problemu. Układ do piosenki „Barbi girl” wprowadza elementy aktorskie, gdzie dzieci wcielają się w różne postacie i dzięki temu taniec staje się świetną zabawę. Kolejną grupę tworzą starsze dzieci – od 7 do 12 lat, które tańczą do „Super bass” i „Happy”.

Oprócz tańca, uczestnicy zajęć ćwiczą wyobraźnię, pamięć i doskonalą umiejętności pracy zespołowej. Z tygodnia na tydzień robią większe postępy i mają coraz lepsze poczucie rytmu, nabierają odwagi i pewności siebie. Chodzą do różnych szkół i choć na początku nie znali się – tworzą zgrane grupy, wspaniale się ze sobą dogadują i nawiązują przyjaźnie. Są całkowicie różni, a łączy ich zainteresowanie tańcem. Swoje choreografie chętnie ćwiczą i doskonalą, żeby wystąpić przed prawdziwą publicznością i pokazać czego się nauczyli. Efekty czwartkowych treningów będziemy mogli oglądać już w czerwcu.

Dzieci i młodzież z tej sekcji uczestniczyli przed świętami bożonarodzeniowymi w akcji „Roztańczony trzebnicki deptak”. Zgromadziła ona tłum widzów i bardzo się spodobała. Uczestnicy zaprezentowali układy taneczne do dwóch świątecznych piosenek, sprawiając niespodziankę przechodniom.

Każde z zajęć TCKiS integruje mieszkańców gminy i stwarza możliwości miłego i kreatywnego spędzania czasu, pomaga rozwijać zainteresowanie i rozbudzać pasje. Zachęcamy do korzystania z zajęć!

Taniec Nowoczesny