Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 31 maja
Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
KULTURA

Wyniki II Otwartych Mistrzostw Gminy Trzebnica w Nordic Walking

Gmina Trzebnica po raz kolejny zrealizowała sportowe wydarzenie na terenie Lasu Bukowego, którego celem była promocja aktywnego trybu życia wśród dzieci, młodzieży jak również dorosłych. Od kilku sezonów organizowane są w naszj gminie wydarzenia sportowe promujące modny nordic walking. Po sukcesie w ubiegłym roku i starcie na leśnej trasie uczniów szkół gminnych powtórzyliśmy zawody i w tegorocznej edycji zmagali się uczniowie szkł podstawowych i gimnazjów w Drużynowych Mistrzostwach w Nordic Walking na dystansie około 3,5 km.

Mroźny sobotni poranek powitał na starcie 11 drużyn szkolnych w rywalizacji o nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica. Uczniowie walczyli na trasie w trzech kategoriach wiekowych. Wśród szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Masłowie zwyciężając
w obu kategoriach wiekowych "podstawówek". Wśród gimanzjum pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy. Trasa trudna i wymagająca prowadzona duktami leśnymi wielu zawodnikom dała się we znaki. Ale dopingu kolegów oraz uśmiechów na mecie nie brakowało.

Dłuższy dystans do pokonania mieli dorośli uczestniczący w II Otwartych Mistrzostwach Gminy Trzebnica w Nordic Walking. Blisko pięćdziesiąt osób stanęło na starcie w tej rywalizacji walcząc
także o nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica. Na najlepszych zawodników w kategorii kobiet i mążczyzn czekały na podium puchar Burmistrza oraz bilet do Aqaparku. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale ku pokrzepieniu ducha, a gorący żurek z wkładką ku pokrzepieniu ciała.

Jak co roku partnerami wydarzenia był Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ, Trzebnickie Centrum Medyczne ZDRÓJ oraz Nadleśnictwo Oborniki Śląskie. Nadleśnictwo było fundatorem nagród rzeczowych. Wsparli wydarzenie Cukiernia Beza w słodkim poczęstunku oraz firma Ad Veno w postaci okolicznościowych maskotek dla najmłodszych zawodników.Gorącym żurkiem uraczyła wszystkich restauracja Palermo Dziękujemy serdecznie za pomoc w realizacji wydarzenia.

Wyniki zawodów poniżej

PDFWyniki II Otwartych Mistrzostw Gminy Trzebnica w Nordic Walking

PDFWyniki Drużynowych Mistrzostw Szkół Gminy Trzebnica w Nordic Walking