Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 28 lutego
Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Potęga smaku

Wystawa i wernisaż prac M.Gołębiewskiego w trzebnickim Ratuszu

Każda wystawa malarstwa jest ważnym wydarzeniem w życiu kulturalnym. Cytując słowa poety Zbigniewa Herberta, pragnę potencjalnym odbiorcom przybliżyć potrzebę uczestnictwa w przestrzeni artystycznej wystaw:

„To więc estetyka może być pomocna w życiu
nie należy zaniedbywać nauki o pięknie”.

    W trzebnickim Ratuszu od 20 do 29 marca można obejrzeć wystawę malarstwa Marka Gołębiewskiego, która jest krótkim przeglądem twórczych zmagań artysty. W dniu 20 marca o godz.18.00 w Ratuszu odbył się wernisaż wystawy. Twórca krótko przedstawił historię swego malarstwa. Od kilkunastu lat maluje portrety, pejzaże, akty kobiece. Ciągle poszukuje nowych inspiracji. Obrazy artysty znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i poza granicami kraju. W przestrzeni wystawienniczej TCKiS kilka lat temu gościliśmy już wystawę „Impresje ciała”.

 

Niewątpliwie Marek Gołębiewski jest mistrzem portretowania. Potrafi zatrzymać w malarskim kadrze tajemniczy uśmiech, żar lub smutek spojrzenia. Zarówno portrety, jak i pejzaże są namalowane z ekspresją. Gama kolorystyczna jest pełna kontrastów, które zdradzają wielką wrażliwość artysty na paralelność piękna uroków ziemi i kobiety. Z pewnością, odwiedzając wystawę Marka Gołębiewskiego, zauważymy, że artysta nie pozostaje ślepy i ,,głuchy na miłość, litość, chwałę, wzgardę”. Idzie własną drogą. Abstrakcyjne pomysły łączy z solidnym rzemiosłem artysty malarza. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia wystawy.

Łucja Kołodziejczyk