Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest wtorek 24 listopada
Imieniny: Emmy, Flory, Romana
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Wspaniały początek wiosny

Do naszego miasta wiosna zawitała już 20 marca – to dzięki przedszkolakom, które tłumnie przybyły na trzebnicki deptak, żeby uczestniczyć w Powitaniu Wiosny zorganizowanym przez Gminę Trzebnica.

Zaraz po śniadaniu ponad pół tysiąca dzieci z publicznych i prywatnych przedszkoli z naszego miasta, wyruszyło na spotkanie z Wiosną. Przedszkolaki zabrały ze sobą kolorowe wianki, kwiaty robione z bibuły i papieru oraz, co najważniejsze, Marzanny. Tłum maluchów niosących ze sobą atrybuty wiosny, symbol zimy i tabliczki z wezwaniami „My chcemy wiosny”, „My chcemy słońca”, „Ciepła i gorąca” robił ogromne wrażenie, zachwycając kolorami i zarażając entuzjazmem.

Na początku dzieci zostały powitane w imieniu Burmistrza Gminy Trzebnica przez  p.o. dyrektora TCKiS Agnieszkę Pawlaczek i  spotkały się z Panią Zimą, która korzystając z ostatnich dni pobytu w Trzebnicy, chciała spędzić z nimi czas.  Idąc przez deptak do rynku wraz ze specjalnymi gośćmi spotkania – Komisarzem Lwem i Super Kotem,  wszyscy śpiewali wiosenne piosenki, których nauczyli się w przedszkolu. Gdy w rynku rozbrzmiał radosny okrzyk wszystkich dzieci „Wiosno w kwiecistej spódnicy, przybądź do naszej Trzebnicy”, ze schodów zeszła kolorowa i uśmiechnięta Pani Wiosna z koszykiem kwiatów. Po krótkiej rozmowie Wiosna z Zimą ustaliły, która powinna zostać. Dzieci przychyliły się do tej decyzji z radością i chętnie żegnały Zimę, która obiecała, że wróci już w grudniu i postara się przynieść choć trochę śniegu. Zaraz po tym udała się w daleką podróż…

Konkurs na najlepszą Marzannę został ogłoszony. Specjalnie powołana komisja ds. Pór Roku miała naprawdę trudne zadanie. Dzieci pod opieką bardzo pomysłowych pań przedszkolanek przygotowały się znakomicie!  Dlatego Komisja nie miała innego wyboru, jak ogłosić zwycięskimi wszystkie grupy.  Piosenka „Maszeruje wiosna” śpiewana przez setki małych trzebniczan była wstępem do najważniejszego punktu programu, czyli topienia Marzann! Wszystkie marzanny zostały wrzucone  do basenu przygotowanego przez Straż Pożarną.

Dzięki temu wydarzeniu, trzebnickie przedszkolaki przegoniły zimę, a my możemy już cieszyć się słońcem i ładną pogodą.  Każda z grup dostała w nagrodę słodki upominek od Gminy Trzebnica oraz dyplom uczestnictwa w Powitaniu Wiosny.

Udział wzięły dzieci z przedszkoli:  Gminnego Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały, Gminnego Przedszkola nr 2 im. Polskiej Niezapominajki, Integracyjnego Przedszkola, Żłobka i Przedszkola Czerwony Balonik, Niepublicznego Przedszkola i Żłobka Słoneczko, Przedszkola Niepublicznego Koniczynka oraz Punktu Przedszkolnego Leśne Skrzaty.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali Komisarz Lew i Super Kot ze swoimi przyjaciółmi ze Straży Miejskiej, Policji oraz Straży Pożarnej, za co serdecznie mali mieszkańcy dziękują.