Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Nowe, wiosenne projekty w kulturze

Wiosna to świetna pora na zmiany w naszych codziennych przyzwyczajeniach! Dzień jest coraz dłuższy, więc mamy więcej czasu na samorealizację. Dlatego Gmina Trzebnica proponuje nowe, przygotowane specjalnie dla mieszkańców projekty. Znajduje się w nich oferta dla kobiet, dzieci oraz dla miłośników kina.

Pracownia Stylownia
Pracownia Stylownia, która została stworzona specjalnie dla kobiet, pragnących zmienić coś w swoim życiu, już otworzyła zapisy na warsztaty. Misją pracowni jest odkrycie w każdej kobiecie piękna, jakie w niej drzemie. Dzięki różnym technikom kreowania wizerunku, uczestniczki dowiedzą się, jak wyrażać siebie. Każda z pań pozna typ swojej urody, skorzysta z porad specjalistki od wizażu i stylizacji oraz nauczy się dobierać ubrania do swojej figury, kolory i odpowiednie kosmetyki. Cykl spotkań zwieńczy pokaz mody w przestrzeni miasta! To i wiele więcej czeka na uczestniczki Pracowni Stylowni w Ratuszu już od 24 marca!

Warsztaty edukacyjne „Ekoludek”
W trosce o nasze wspólne dobro – środowisko oraz w związku z przepisami o segregacji odpadów, które weszły w życie w 2013r., już od najmłodszych lat dzieci powinny  posiąść niezbędną wiedzę na temat segregacji. Dlatego specjalnie dla nich przygotowaliśmy edukacyjny projekt „Ekoludek”, który obejmie 850 dzieci z dziesięciu placówek edukacyjnych zarówno z Trzebnicy, jak i z okolicznych miejscowości takich jak Boleścin, Kuźniczysko, Masłów i Ujeździec Wielki.  Autorka bajki razem z przedstawicielami Straży Miejskiej oraz Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska będą odwiedzać placówki naszej gminy. Każdy uczestnik otrzyma od Gminy Trzebnica bajkę „Ekoludek”. Projekt rozpoczął się 11 marca i potrwa do końca roku szkolnego.

Filmowe Wieczory
Kolejną propozycją, tym razem dla miłośników kina, są Filmowe Wieczory, które już niedługo zaproszą na pierwszy seans.
To nowy cykl spotkań z ambitną i różnorodną kinematografią. W ramach swych działań, projekt ma na celu zintegrowanie środowiska pasjonatów filmu i sztuki, których drogi docelowo będą przecinać się w odremontowanym Kinie Polonia. Wieczorne spotkania ukierunkowane będą na odkrywanie nowych i współczesnych horyzontów filmowych, których poszukiwać będziemy w kinie światowym, europejskim.  "Filmowe Wieczory" z założenia przybierać będą formę Dyskusyjnego Klubu Filmowego, w której będziemy wymieniać  się refleksjami nad formą i treścią prezentowanych obrazów, spotykając się z twórcami oraz specjalistami w różnych dziedzinach sztuki filmowej.

Projekt edukacyjny "Ekoludek" w Szkole Podstawowej nr 3.