Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 22 lutego
Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Co się dzieje na lodowisku?

1 stycznia na terenie Kompleksu Boisk Orlik - 2012 zostało otwarte, jak co roku, lodowisko miejskie. Po długim oczekiwaniu na sprzyjające warunki pogodowe udało się uruchomić i przystosować obiekt do łyżwiarskiego szaleństwa dla wszystkich mieszkańców Gminy Trzebnica i nie tylko. W pierwszy weekend stycznia można było skorzystać z obiektu nieodpłatnie. Frekwencja była zadziwiająca. Zimowa zabawa zaczęła się na serio. Lodowisko było wyczekiwane i już w pierwszym dniu z obiektu skorzystało aż 90 osób.

W tygodniu w godzinach przedpołudniowych z obiektu korzystają placówki oświatowe w ramach lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród placówek oświatowych naszej gminy. Z obiektu skorzystało również około 120 młodych ludzi z regionu.

Podczas minionych ferii dzieci i młodzież korzystała z obiektu nieodpłatnie, a wszystkich użytkowników było 1296 osób. W drugim tygodniu ferii zaplanowano coroczny wielobój sprawnościowy na lodzie. W zawodach wystartowało 40 osób a rywalizacja toczyła się osobno dla dziewcząt i chłopców. Specjalna oprawa muzyczna i doping publiczności spowodował,  że wszyscy szczęśliwie ukończyli zaplanowane konkurencje i odebrali nagrody.

W minioną sobotę lodowisko zamieniło się w romantyczno-sportowe miejsce spotkań. Z okazji Dnia Zakochanych mieszkańcy mogli, za symboliczną złotówkę, pojeździć na łyżwach przy miłosnych utworach muzycznych. Chętnych zatem nie brakowało. Po zmroku, kiedy wokół lodowiska zapłonęły pochodnie, atmosfera zrobiła się jeszcze przyjemniejsza niż za dnia.  Dzieci, młodzież i dorośli otrzymywali okolicznościowe serduszka i do wieczora szlifowali swoje umiejętności łyżwiarskie.

Zaplanowany sezon łyżwiarski potrwa, jak co roku, do 28 lutego. Łącznie z zimowego szaleństwa na świeżym powietrzu skorzystało 3289 mieszkańców i nie tylko. Czekamy na chętnych i gorąco zapraszamy do aktywnego wypoczynku na gminnym obiekcie sportowym. Do zobaczenia!