Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 25 sierpnia
Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Ferie wyjazdowe

Ferie w Gminnych Sołectwach

26 stycznia rozpoczął się tydzień ferii zimowych w gminnych sołectwach, organizowany przez Gminę Trzebnica. W ramach programu prowadziliśmy nieodpłatne zajęcia feryjne dla dzieci w świetlicach wiejskich.

Pierwszego dnia spotkaliśmy się z dziećmi w Brzeziu. W miłym towarzystwie najmłodszych mieszkańców oraz ich opiekunów, przeprowadziliśmy ciekawe zabawy. Na początku było spotkanie z pisarką – panią Wiesławą Kuciębą. Dzieci doskonale poradziły sobie z zagadkami i wykazały się imponującą znajomością różnych gatunków zwierząt - czyż, leniwiec, jak, kangur to tylko niektóre z nich. Gra w bajkowe kalambury była nie lada wyzwaniem ale zaangażowanie i aktywność uczestników pokazały, że była strzałem w dziesiątkę! Nawet takie tytuły jak Bolek i Lolek, Sąsiedzi, Krecik, czy Reksio nie były dzieciom obce.

Drugi dzień ferii odbył się w Komorowie i był bardzo artystyczny! Już na samym początku zajęć, uczestnicy zostali wprowadzeni w świat bajek edukacyjnych. Gry integracyjne i zabawy bajkowe wesoło wypełniły czas. Podczas spotkania dzieci pokazały swoje zdolności artystyczne, dzięki którym dowiedzieliśmy się, jakie filmy animowane są najbardziej lubiane. Uczestnicy mając do dyspozycji papier kolorowy, kleje z brokatem, brokaty sypkie, flamastry, pisaki, ozdobne dziurkacze, plastelinę, i kolorowe naklejki, stworzyły wyjątkowe plakaty przedstawiające ulubionego bohatera bajkowego.

Kolejne dzień mieliśmy okazję spędzić razem z dziećmi w nowej świetlicy w Ujeźdźcu Małym. Rymowane zagadki o kwiatach, zwierzętach, muzyczne zagadki oraz bajkowe kalambury nie sprawiały uczestnikom żadnych trudności i przysporzyły dużo śmiechu. Nie zabrakło także rywalizacji wzbudzającej - jak zawsze - dużo pozytywnych emocji. Zabawa polegała na tym, że odważni ochotnicy musieli jak najszybciej zjeść jabłko, nie pomagając sobie rękoma. Ale to wcale nie było takie proste! Jabłka wisiały na sznurkach, trzymanych przez kolegę / koleżankę. Ugryzienie jabłka w takich okolicznościach jest wyzwaniem. Dzięki wytrwałości i pomysłowości, większości uczestnikom się udało. Spotkanie zakończyliśmy zabawami tanecznymi. Dzieci tańczyły i skakały w rytm muzyki Woogie Boogie, Chocolate oraz Gangnam Style.

W Jaźwinach spędziliśmy ostatni dzień ferii zimowych. Wiek uczestników był bardzo zróżnicowany – od 2,5 latka aż do nastolatek.  Mimo to, wszyscy świetnie współpracowali ze sobą.  Zabawy integracyjne pokazały, że dobrze już się znają i darzą dużą sympatią. Na świetlicy panowała prawdziwie rodzinna atmosfera! Rodzice również byli zaangażowani w zajęcia. Podczas części plastycznej największą popularnością cieszyła się bajka Kubuś Puchatek. Były też konkursy z nagrodami i bajkowe zagadki. Próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na wiele pytań wymyślonych przez dzieci, np. Ile było smerfów? Co Czerwony Kapturek miał w koszyczku? Jak nazywali się wszyscy przyjaciele Kubusia Puchatka? Kto napisał Kubusia Puchatka? Co się stało z rodzicami Elzy?
Na koniec, jak przy każdym spotkaniu, dzieci otrzymały dyplomy z podziękowaniami za uczestnictwo, uśmiech i zaangażowanie oraz upominki.  Dziękujemy pani sołtys oraz rodzicom za gościnność i zaangażowanie, a dzieciom za tak liczne przybycie i wspaniale spędzony czas.

Każdego dnia dzieci dostawały upominki i nagrody ufundowane przed Gminę Trzebnica oraz firmę Inspirion. Za jabłka serdecznie dziękujemy Sadom Celmerów.