Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 28 lutego
Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Bajkowe Ferie

19 stycznia rozpoczęły się Ferie Zimowe w Gminie Trzebnica. Przy tej okazji przygotowaliśmy program obejmujący warsztaty i zabawy dla dzieci oraz młodzieży. Każdego dnia do odkrycia jest coś nowego a efekty tej zimowej przygody można śledzić na naszej stronie. Zapraszamy do galerii, do której codziennie dodamy nowe zdjęcia!

Zachęcamy również do obejrzenia filmu, który jest zwieńczeniem zajęć feryjnych z młodzieżą. Aby obejrzeć film, kliknij TUTAJ.

DZIEŃ I 

- DZIECI

 Dziś braliśmy udział w spotkaniu z bajką. Dzieci śpiewały ulubione piosenki z "Krainy Lodu". Po spotkaniu każde z obecnych szkrabów ulepiło kolorowe postaci z omawianej bajki. Dzieci miały wiele do powiedzenia a każda z wypowiedzi była interesująca i wyjątkowa. Okazuje się, że trzebnickie dzieci są prawdziwymi znawcami bajek! Wysłuchaliśmy nawet spontanicznego występu dwóch małych artystek. Było szalenie wesoło i kolorowo!

- MŁODZIEŻ

W kameralnym i przemiłym gronie przeprowadziliśmy zabawy integracyjne by wzajemnie się poznać i rozluźnić atmosferę. Przed nami wyzwanie, ponieważ będziemy wcielać się w niebanalne role. Dziś nasza grupa zapoznała się z tekstem, na podstawie którego będziemy tworzyć film, podzieliła się rolami, omówiła stroje i scenografię. Po raz pierwszy spróbowaliśmy odegrać kilka scen. Było dużo śmiechu! Emotikon smile Jutro przed nami kolejne wyzwania!

DZIEŃ II

- DZIECI

Rozpoczęliśmy aktywne przygotowania do karnawału! Dzieci samodzielnie wycięły maski i pięknie je ozdobiły - każde według własnego pomysłu. Nie zabrakło cekinów, piór i brokatu tak nieodzownych w okresie karnawału. Nie było dwóch takich samych masek. Pomysłów - co niemiara! Efekty twórczej pracy dzieci można obejrzeć w galerii.

- MŁODZIEŻ

Dziś było niezwykle kreatywnie. Stworzyliśmy piękną wyspę, na której "zasadziliśmy" palmę z bananami, na której zamieszkała bananowa fanka - małpką. Rozpoczęliśmy też kompletowanie kreacji i gadżetów a co najważniejsze - dopracowywaliśmy nasze role. Grunt to ekspresja! Już jutro przechodzimy do ostatniego etapu naszych zajęć - do nagrywania! Jesteśmy pełni pozytywnych emocji i podekscytowania.

DZIEŃ III

- DZIECI

Wszystkie dzieci dobrze wiedzą, że 21 i 22 to dni niezwykłe! Świętujemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przy tej okazji dzisiejsze zajęcia feryjne skoncentrowały się wokół tego tematu, powstały wspaniałe laurki pełne ciepłych słów oraz słodkich niespodzianek. 

Godzinę później gościliśmy z dziećmi artystkę, Panią Elwirę Teski, która przeprowadziła warsztaty zdobienia bombek - nie tylko świątecznych ale także zimowo-karnawałowych! Błyszczące, brokatowe ozdoby i śnieg, bez którego nie ma przecież prawdziwej zimy - ozdobiły wszystkie bombki na sali. Dzieci były pod wrażeniem obecności prawdziwej artystki i słuchały jej porad z dużym zaciekawieniem. Oczywiście każde dziecko zabrało swoje dzieło do domu by pokazać rodzinie pierwszą w życiu, własnoręcznie zdobioną bombkę.

- MŁODZIEŻ

Doskonale przygotowane podczas poprzednich dni role i scenografia doczekały się finału :) Jeszcze tylko makijaż, kostiumy oraz włosy... i czas na nagrywanie! Wbrew pozorom praca aktora to ciężka praca, wymagająca nie tylko talentu, ale także opanowania i dystansu do samego siebie. Odegranie żalu gdy ma się dobry nastrój lub zagranie radości, gdy w sercu coś nas smuci - to nie lada wyzwanie. Nasze aktorki poradziły sobie wspaniale! Aby docenić ich pracę warto poczekać na film, który będzie można obejrzeć w niedługim czasie.

DZIEŃ IV

- DZIECI

Dzień przed balem karnawałowym dzieci uczestniczyły w intensywnych przygotowaniach do tego wyczekiwanego wydarzenia. Rodzice byli bardzo zaskoczeni ponieważ do sali wpuścili swoje pociechy a po zajęciach wyszły z niej same księżniczki i książęta! Koronkowe ozdoby pełne błyskotek, "pereł" i "drogich kamieni" powstawały w pełnej podekscytowania i pomysłów atmosferze by na koniec ozdobić główki małych twórców. Szczęśliwe buziaki tylko potwierdziły, że zajęcia bardzo się podobały. A już jutro wspaniały BAL KARNAWAŁOWY! :) Nie możemy się doczekać!

DZIEŃ V
Ostatni dzień Ferii Zimowych w Gminie Trzebnica zwieńczył wspaniały bal karnawałowy w Ratuszu. Dzieci wyglądały bajkowo! Udekorowana balonami i kolorową bibułą sala balowa wypełniła się dźwiękami muzyki, tworząc wesołą atmosferę. Program imprezy obfitował w różnorodne zabawy integracyjne, ruchowe i przygodowe. Dzieci tańczyły, skakały i „podróżowały” tradycyjnym pociągiem, lawirując po sali oraz między filarami korytarza. Ile przy tym było śmiechu?! „Stół szwedzki” uginał się pod mnóstwem słodkości i soczków przygotowanych dla dzieci. Powodzeniem cieszyły się też jabłka i sok sponsorowany przez „Sady Celmerów” a dużo energii do zabawy dostarczyły bułeczki ufundowane przez Cukiernię Markiza. Nie zabrakło także konkurencji z nagrodami! Każde dziecko otrzymało nagrodę w postaci wyjątkowego upominku. Mali uczestnicy balu przygotowali taneczną niespodziankę dla swoich rodziców, którzy na zakończenie zostali zaproszeni na salę balową by obejrzeć występ swych pociech. Radości nie było granic! Roześmiane dzieci opuszczając Ratusz zadeklarowały obecność na kolejnym balu, zaś rodzice podkreślali, że impreza była wyjątkowo udana. 

Gmina Trzebnica dziękuje dzieciom za liczny udział w Feriach Zimowych w Ratuszu. Cieszymy się z radości i przyjemności jaką sprawiły dzieciom codzienne zabawy oraz bal karnawałowy. Do zobaczenia!