Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 20 lutego
Imieniny: Anety, Lecha, Leona
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

FLASH-MOB w Trzebnicy - relacja

5 listopada niejeden trzebnicki kierowca został zaskoczony przez Babcię Dominikę. Kim jest Babcia Dominika i czym tak bardzo zaskoczyła kierowców?

 

Zakręceni w Kulturze z Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wyszli w przestrzeń miasta. W ramach projektu Trzebnicki Flash-mob, przeprowadzono akcję z udziałem sekcji Teatru Improwizacji, pracowników TCKiS oraz Straży Miejskiej w Trzebnicy. Jedna z młodych uczestniczek wcieliła się w rolę schorowanej babci, z drewnianą laską. Babcia Dominika chcąc sprawdzić uprzejmość trzebnickich kierowców, stanęła na brzegu chodnika, przy przejściu dla pieszych czekając aż ktoś ją przepuści...

Dzisiejszy świat bez przerwy gdzieś goni. Ludzie żyją w pośpiechu, zapominają o empatii. Niejeden kierowca, w pędzie dnia codziennego, świadomie lub nie, nie wstrzyma swojego ,,mechanicznego rumaka”. Przez nasze egoistyczne zachowanie starsze osoby niejednokrotnie mają problem z przejściem przez jezdnię.

Zakręceni w Kulturze postanowili w niestandardowy sposób, śladem innych podobnych akcji , zwrócić uwagę na ten problem. Trzeba przyznać, że wielu spośród kierowców wykazało się wysoką kulturą jazdy. Akcja odbywała się w Trzebnicy, przy skrzyżowaniu ul. Prusickiej z Kościuszki oraz na przejściu dla pieszych przy TCKiS. Nad bezpieczeństwem czuwała Straż Miejska. Kierowcy, którzy zatrzymali się by przepuścić Babcię Dominikę otrzymywali dyplom dla KULTURALNEGO kierowcy z podziękowaniem za bezpieczną jazdę i uprzejmość na trzebnickich drogach. Przypadkowi przechodnie z ciekawością obserwowali, robili zdjęcia i nagrywali zdarzenie na swoich komórkach. Akcja wywołała pewną sensację, ponieważ takich działań w naszej gminie jeszcze nie było. Film z akcji można obejrzeć TUTAJ.