Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 25 sierpnia
Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

ART Wrzosowisko 2014

W miniony piątek tj. 24 października odbyła się kolejna edycja znanego w Gminie Trzebnica projektu Art Wrzosowisko, spotkania z artystami. Tym razem w wyjątkowych okolicznościach, ponieważ po raz ostatni „w starych murach” Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu z uwagi na już trwający remont i modernizację budynku.

Tegoroczny jesienny projekt został uroczyście otwarty występem młodego artysty Marcela Frąckowiaka, który na skrzypcach wykonał okolicznościowy utwór. W części oficjalnej pani p.o. Dyrektor Agnieszka Pawlaczek powitała wszystkich licznie zgromadzonych gości, sympatyków Centrum, samych artystów i zaprosiła jednocześnie do uczestnictwa w najbliższych, zaplanowanych przedsięwzięciach TCKiS, które odbędą się w już nowych przestrzeniach na terenie miasta i nie tylko :) W tym samym momencie uroczyście otwarto wystawę Urszuli Rakickiej-Trybek, która po raz pierwszy debiutowała ze swoimi pracami w przestrzeni Centrum. Wernisaż był wyjątkowy nie tylko z racji samego wdzięcznego tematu „Babie lato”, specyfiki twórczości artystki ale i sposobu patrzenia na piękno natury, które wprowadziło w przestrzeń Galerii Parter wiele słońca i wakacyjnych wspomnień. Pani Łucja Kołodziejczyk przedstawiając pierwszą autorkę starannie wyjaśniła, iż jest Ona kolejnym pokoleniem, które zawitało do Centrum, ponieważ wiele lat temu to jej dziadek, znany trzebnicki fotograf angażował się w życie kulturalne dawnego TOKu. Był czas na refleksje, powiew świeżości i nowoczesności, który już niedługo zmieni przestrzeń Centrum. Dodatkowo trwającą już wystawa „Z lamusa” w Sali Kameralnej na piętrze ze specjalnie przygotowanymi zdjęciami z życia dawnej Trzebnicy sprawiła, że dla wielu zaproszonych gości odżyły dawne wspomnienia.

Każdy z gości mógł również zapoznać się z małą wystawą autorki Dominiki Borsuk, która zaprezentowała prace zatytułowane Ćmy / Mini-Mini. W drodze na piętro, wśród blasku świec i otaczającej wrzosowej scenografii prezentowały się naprawdę zjawiskowo i powodowały uśmiech na twarzy wielu zwiedzających.

To jeszcze nie był koniec wrażeń piątkowego wieczoru. Na piętrze czekała na wszystkich Art-Kuchnia – zdrowe i smaczne przekąski przygotowane osobiście przez Dyrekcję, zaś w głębi korytarza każdy mógł również skosztować zupę dyniową, za którą serdecznie dziękujemy kolejnemu artyście-muzykowi panu Tomaszowi Śliwak-Orlickiemu.
Te starannie przygotowane i zaprezentowane przyjemności wieczoru okraszone zostały finałowym koncertem zespołu No Pesos, który przeistoczył Salę Dynamiki w niemalże art-widowisko opatrzone kolorami świateł, wyjątkową scenografią ze starymi kinowymi krzesłami oraz niebanalnym aranżem i interpretacją utworów.

Art. Wrzosowisko 2014 już za nami, dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy już za rok do nowej przestrzeni kultury:)

art wrzosowisko.jpeg