Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 25 sierpnia
Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Trzebnicki owocowy zawrót głowy

Już od piątkowego ranka w przestrzeni handlowej Marino pojawiły się stoiska handlowe, które w mgnieniu oka wypełniły się po brzegi jabłkami, śliwkami, orzechami, miodem oraz zdrową żywnością. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów, którzy przez cały weekend mogli skosztować wyjątkowe trzebnickie produkty.
Wszyscy przedsiębiorcy wykazali się dużym zaangażowaniem i starannością w prowadzeniu stoisk a rozmowy z klientami, spostrzeżenia i uwagi dotyczące upraw i nie tylko cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dla wielu jabłka, śliwy czy miody od razu zostały utożsamione z trzebnickimi wzgórzami oraz z corocznym Trzebnickim Świętem Sadów.

Gmina Trzebnica była godnie reprezentowana przez: Pana Zbigniewa Piziewicza i jego zespół promujący malownicze sady w Księginicach, smak, tradycje i oryginał; Braci Jakuba i Szymona Celmerów z rodzinnym wsparciem – przedstawicieli Rodzinnego Gospodarstwa Sadowniczego z Trzebnicy; Pana Tomasza Śliwak-Orlickiego – promującego zdrową żywność; Państwa Wiesławę i Józefa Jankowskich - właścicieli Pasieki Leśnej, którzy w swojej ofercie zaskakiwali wspaniałymi miodami.

Cała inicjatywa powstała dzięki nawiązaniu współpracy Gminy Trzebnica z CH Marino. Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima na tegorocznym Święcie Sadów zaprosił do udziału lokalnych przedsiębiorców i sadowników. Wykazali się Oni ogromnym zaangażowaniem i przyczynili się do godnego reprezentowania naszej gminy. Przedsięwzięcie otrzymało również ogromne wsparcie ze strony Marino, wiele działań promocyjnych za co serdecznie dziękujemy.

Główny cel przedsięwzięcia to promocja zdrowych i świeżych produktów pochodzących z lokalnych upraw i produkcji oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Miejmy nadzieję że to dopiero początek tego rodzaju działań i nowej współpracy. Kolejny kiermasz z cyklu „Owocowy zawrót głowy” odbędzie się już za miesiąc 7-9. listopada. Ale czeka nas jeszcze niespodzianka i grudniowy kiermasz świąteczny, na który już dziś serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie zainteresowane osoby.

DBAJMY O ZDROWIE, DOCENIAJMY LOKALNE PRODUKTY, PYSZNE I NIEZASTĄPIONE!