Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 25 sierpnia
Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Otwarcie Skateparku

Nowy Skatepark w Parku Solidarności uroczyście otwarty!

Oficjalne otwarcie nowego Skateparku w Parku Solidarności odbyło się 28 września. Ten nowoczesny i bezpieczny obiekt ma służyć młodzieży uprawiającej szeroko pojęte sporty ekstremalne.

W niedzielne wrześniowe popołudnie, chwilę przed godziną 17:00, w trzebnickim Parku Solidarności odbyło się oficjalne otwarcie nowego  skateparku. Inwestycja została zrealizowana z inicjatywy trzebnickich riderów i Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy. Na miejsce licznie przybyła młodzież i rodzice ze swoimi pociechami. Obecni byli również: Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica, Daniel Buczak - Sekretarz Gminy Trzebnica, Marek Krzak - właściciel firmy Brukarstwo, Monika Białas z Wydziału Techniczno - Inwestycyjnego, Kacper Szymański - rider reprezentujący firmę Santre oraz Bartek Oskroba - Mistrz Polski w wyczynowej jeździe na hulajnodze. 

Po oficjalnym powitaniu zebranych nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę oraz trzebnickich riderów: Łukasza Pełkę, Konrada Kudasa, Igora i Mikołaja. Następnie głos zabrał Burmistrz podkreślając, że realizacja tego rodzaju inwestycji jest ważna dla młodych ludzi, którzy pragną spędzać wolny czas na aktywnym rozwijaniu swoich pasji w bezpiecznym otoczeniu. Padło również kilka słów dotyczących samej inwestycji: wszystkie konstrukcje i urządzenia zostały wykonane tak, aby były maksymalnie bezpieczne a materiał z jakiego zostały wykonane, przyczyni się do zmniejszenia poziomu hałasu, związanego z ich użytkowaniem.

W ramach podziękowań za podjęcie inicjatyw, Burmistrz wręczył Łukaszowi Pełce i Konradowi Kudasowi kaski, które mają służyć bezpiecznej jeździe. Młodzi riderzy podziękowali za zrealizowanie tej inwestycji.

Po uroczystym otwarciu Kacper Szymański zapowiedział liczne konkurencje, rozpoczynając tym samym część nieoficjalną tego wydarzenia. Pierwszą atrakcją było bicie rekordu w jak największej liczbie wykręconych tailwhip'ów, czyli tricku, który polega na okręceniu hulajnogi podczas podskoku. Nasi riderzy zajęli drugie miejsce w Polsce z ilością 40 tailwhip'ów. Odbył się również wyścig z nagrodami. Nowy Skatepark to kolejna trafiona inwestycja w Gminie Trzebnica. Życzymy młodym riderom wielu bezkontuzyjnych sukcesów w trakcie rozwijania swoich pasji!