Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 18 sierpnia
Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Nowy plac zabaw i świetlica wiejska w Taczowie Wielkim uroczyście otwarte!

Uroczyste otwarcie placu zabaw oraz świetlicy w Taczowie Wielkim odbyło się 23 sierpnia. Ten kolejny, nowoczesny, kolorowy i bezpieczny obiekt w Gminie Trzebnica oraz świetlica wiejska ma służyć najmłodszym, młodzieży oraz pozostałej lokalnej społeczności.

W sobotnie popołudnie, tuż po godzinie 17, w Taczowie Wielkim odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw oraz odremontowanej świetlicy. Na miejsce przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy wsi i okolicznych miejscowości. Po oficjalnym powitaniu zebranych, głos przekazano sołtys Renacie Bisikiewicz, która z wielką radością podziekowała za realizację projektu burmistrzowi Markowi Długozimie, pracownikom Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego oraz wszystkim zaangażowanym w realizację projektu. Głos zabrał również Burmistrz Gminy Trzebnica, Marek Długozima, podkreślając, że realizacja tego rodzaju inwestycji jest szczególnie ważna dla lokalnej spoleczności, integruje mieszkańcow i uszczęśliwia najmłodszych, stwarzając im bezpieczne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu. Burmistrz wręczy podziękowania pani sołtys Renacie Bisikiewicz za zaangażowanie w wykonanie projektu oraz nieustanną pracę na rzecz rozwoju miejscowości. Wykonawca Artur Gąsiorek, przedstawiciel firmy Free Kids również otrzymał słowa uznania za realizację inwestycji. Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz na ręce pani sołtys wsi przekazał akt nadania a Sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak herb Gminy Trzebnica.

Symbolicznego przecięcia wstęgi, którą trzymali najmłodsi przedstawiciele wsi; Karolinka i Kacper - wspólnie dokonali: burmistrz, sołtys wsi, wykonawca placu zabaw oraz dzieci Alicja i Maciek. Tuż po tym ksiądz Tadeusz Skwarczek wygłosił kilka słów, podkreślając jak ważni są sołtysi, ich determinacja i zaangażowanie w poprawę jakości życia na wsi po czym odmówił modlitwę i przystąpił do poświęcenia placu zabaw.

Uszczęśliwione dzieci podziękowaly burmistrzowi za stworzenie nowego placu zabaw wręczając rysunek i bukiet kwiatów. One również otrzymały symboliczny upominek - gry oraz słodkości.

Po uroczystym otwarciu placu zabaw i świetlicy w Taczowie Wielkim wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na dalszą część programu. Przygotowano festyn z licznymi atrakcjami dla najmłodszych - były dmuchane zamki, jeżdżące samochody, malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych oraz liczne gry i zabawy. Na miejscu pojawił się również prawdziwy wóz strażacki, który dzieci mogły z bliska podziwiać. Pani sołtys zadbała również o część gastronomiczną, nie zabrakło więc kiełbasek, karkówki z grilla oraz swojskich wypieków. W wakacyjnej aurze pozostali również dorośli, dla których po godzinie 20  przewidziano zabawę taneczną.

To kolejna zrealizowana inwestycja na terenie Gminy Trzebnica - tym razem nowy, ogromny plac zabaw z nowoczesnymi huśtawkami, ślizgawkami i karuzelami, wysypany plażowym piaskiem będzie słyżył mieszkańcom Taczowa Wielkiego. Życzymy udanej zabawy!