Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 25 sierpnia
Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Plażowanie w Rzepotowicach

Tydzień pełen niesamowitych wrażeń w ramach projektu pilotażowego Z Kulturą w Świat zakończyliśmy spotkaniem z dziećmi w Rzepotowicach. Czas spędziliśmy na fantastycznym, ogrodzonym placu zabaw obok niewielkiego stawu. Słońce, piasek, ciepły letni wiatr i muzyka pozwalały nam poczuć się jak na plaży. Tylko jeziora nam odrobinę brakowało :) Wykorzystując te sprzyjające warunki ułożyliśmy się na piasku w taki sposób, by powstała uśmiechnięta buźka. Sprawiło to dużo frajdy starszym i młodszym uczestnikom zabawy.

Zajęcia z malarstwa odbyły się tym razem w trochę inny sposób. Dla odmiany dzieci rysowały pędzlem po piasku. Oczywiście - jego drugą stroną :) Były to szkice łodzi, żaglówek i wszystkiego, co kojarzy się z morzem. Był nawet jeden samochód - jakiś pewnie supernowoczesny i potrafiący pływać ;) Musieliśmy szybko zrobić zdjęcia nietrwałym dziełom, żeby pamiątka po tej art-zabawie pozostała na długo. Jak tylko zaczęliśmy tańczyć, dzieci były w swoim żywiole. Nasze dwa ulubione układy nie sprawiały nikomu najmniejszych trudności. Trzeci taniec był absolutną nowością na zajęciach, ponieważ dzieci same nas uczyły układu do znanego Gangnam Style! Wszyscy skakaliśmy w wesołym rytmie tej piosenki - nawet pani sołtys postanowiła się przyłączyć. Później były konkurencje sportowe, z którymi uczestnicy poradzili sobie znakomicie. Dzieci miały niewyczerpującą się energię, a wspólne tańce i ogromne bańki mydlane zainteresowały przechodniów. 

To była jedna z najbardziej roztańczonych miejscowości w naszej gminie! Dziękujemy wszystkim dzieciom - małym i dużym za udział, uśmiechy i niesamowitą aktywność. Świetnie się z Wami bawiliśmy. Dziękujemy też rodzicom za zaangażowanie oraz sołtysom: z Brzykowa, Raszowa, Głuchowa Górnego, Skoroszowa i Rzepotowic - za pomoc w przygotowaniu miejsc do zabaw, pomoce techniczne oraz życzliwość. Za pyszne pączki, którymi codziennie ze smakiem się zajadaliśmy, dziękujemy piekarni Leon Dąbrowski.