Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 19 sierpnia
Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Super Kot z wizytą w Skoroszowie

Czwartym przystankiem w naszej podróży był Skoroszów. W czwartek z rana zawitaliśmy do tamtejszej świetlicy, by przygotować dla dzieci wiele atrakcji i zabaw. Mile zaskoczyła nas duża liczba punktualnych uczestników – dzieci w wieku od kilku miesięcy do 14 lat i ich mamy oraz babcie. Nie zabrakło też przyjezdnych – nawet z Belgii i Holandii.

Zabawą na początek był znany i lubiany przez dzieci lisek, który chodzi koło drogi bez ręki i bez nogi. Dzięki niemu rozruszaliśmy się trochę i ośmieliliśmy, a później to już było tylko weselej... Najmłodszym dzieciom wielką frajdę sprawiał tunel animacyjny, przez który przechodziły po kilkanaście razy bez przerwy na przeróżne sposoby. A młodzież gimnazjalna zmierzyła się z krzyżówkami przygotowanymi przez bajkopisarkę. Rękodzielnia po raz kolejny zdobyła wielką popularność wśród mam i dzieci. Malowanie twarzy i wyścigi samolotów były kolejnymi atrakcjami. Zabawa trwała w najlepsze, gdy nagle prawie niezauważalnie zjawił się Super Kot, który wcześniej dzwonił do nas z Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu i dowiedział się, że zabawa z dziećmi w Skoroszowie już trwa :) Wspólnie z Kotem tańczyliśmy Macarenę, Chocolatę oraz Woogie Boogie, bawiliśmy się i malowaliśmy, a szerokie uśmiechy nie znikały z buziek. Pani Wiesława Kucięba napisała specjalnie dla nas zabawną piosenkę o Super Kocie, którą jako pierwsi mieliśmy okazję zaśpiewać! Super Kotu na pewno się spodobała, bo wesoło machał łapkami i z zaciekawieniem przechylał łepek. Jeszcze zanim nam uciekł, aby odwiedzić inne dzieci, zdążyliśmy zrobić kilka wspólnych zdjęć.

Uczestnicy wrócili do domu z tęczowymi ozdobami na rękach, upominkami, pomalowanymi twarzami i wieloma wrażeniami! Przed nami ostatni dzień projektu Z kulturą w Świat – tym razem zatrzymamy się w Rzepotowicach. Serdecznie zapraszamy na plac zabaw!