Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 25 sierpnia
Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Z kulturą w Świat w Brzykowie

Kolejny tydzień wakacji zaczęliśmy baaardzo radośnie i pracowicie zarazem.

Po warsztatach dla dzieci Wakacje na Trzebnickiej Wyspie przyszedł czas na projekt w terenie – Z kulturą w Świat. Pierwszym poniedziałkowym przystankiem w podróży był Brzyków. Uczestnicy zajęć nie zawiedli – mimo wakacyjnego czasu leniuchowania – wszyscy przyszli o 10:00 na zabawę!

Jak przystało na dobry początek zajęć – czas było się poznać i przedstawić. Okazało się, że zawitali do nas nie tylko mieszkańcy Brzykowa, ale też dzieci z Irlandii, Anglii, sąsiednich Tokar, Kuźniczyska czy też Wrocławia, które spędzają wakacje u rodziny. Dzieci miały okazję się poznać oraz posłuchać o zainteresowaniach i marzeniach wakacyjnych, o których w zabawie „Co zabiorę w podróż do plecaka?” chętnie opowiadały. Mamy nadzieje, że znajomości zawarte na zajęciach będą długo trwały!

Tańce, zabawy, wspólne malowanie pociągu i puszczanie baniek mydlanych wypełniły nam radośnie czas. Podczas odpoczynku mamy dzieci, które chętnie włączały się w zajęcia, przygotowały również poczęstunek w postaci pysznych drożdżówek i oponek domowego wypieku oraz przyniosły świeże śliwki. Po takim drugim śniadaniu uczestnicy mieli chęć na kolejne niespodzianki. Dużo czasu i pełne zaangażowanie poświęciliśmy na zajęcia z rękodzielni, podczas których robiliśmy własnoręcznie bransoletki, pierścionki oraz inne ozdoby ze specjalnych, kolorowych gumek. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci – w tym płeć męska! - chętnie robiły supełkową biżuterię. Wielkie zainteresowanie taką techniką wykonywania ozdób rodziło bardzo dużo pytań dotyczących możliwości zakupu potrzebnych materiałów oraz chęć poznania tajników robienia przeróżnych supełków i węzełków. Może zaowocuje to powstaniem klubu miłośników supełków lub produkcji w Brzykowie na szerszą skalę? :) A w przeciwnym razie, już od września zapraszamy do Rękodzielni działającej przy TCKiS.

Do projektu zaprosiliśmy również trzebnicką bajkopisarkę Wiesławę Kuciębę, która po szaleńczej zabawie znakomicie wyciszyła dzieci czytając jedną ze swoich bajek. Świetlicę podczas zajęć odwiedził także sołtys wsi Tadeusz Cepiel. I tak właśnie, mimo znacznych różnic wieku oraz świeżych znajomości, wszyscy świetnie się bawiliśmy – nawet rodzice podrygiwali w rytmie woogie boogie.

Dziękujemy Brzyków! Kolejny przystanek – Raszów. Przygodo, nadchodzimy! :)