Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 22 sierpnia
Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

WAKACJE W BIBLIOTECE - sierpień

Zapraszamy wszystkie dzieci na sierpniowe zajęcia w bibliotece! Do trwających właśnie "Poranków z bajkami" i "Wakacyjnego biura detektywistycznego" dołączą nowe projekty: "Lotna czytelnia" i "Słowo(s)twory zwiedzają świat". Przypomnijmy: Poranki z bajką (wtorki, g. 11:00-13:00) to zajęcia przeznaczone dla młodszych dzieci, których celem jest zapoznanie najmłodszych z klasyką książki i filmu dziecięcego. W ramach spotkania dzieci zapoznają się z postaciami Misia Uszatka, Reksia, Bolka i Lolka, Krecika, Rumcajsa, Żwirka i Muchomora, Smoka Wawelskiego i Baltazara Gąbki, Gucia i Cezara. Z kolei "Wakacyjne biuro detektywistyczne" (czwartki, g. 11:00-13:00) to zajęcia przeznaczone dla dzieci ciekawych wszystkiego. Dzieci zapoznają się z gatunkiem powieści detektywistycznej, poznają główne literackie serie przygód młodych detektywów. Obejrzą prezentację, rozwiążą zagadki, dowiedzą się o sposobach zapisywania informacji w bibliotecznych katalogach, a także same będą mogły się poczuć detektywami dzięki przygotowanym zabawom, opartym na Kreatywnym myśleniu i metodzie różnokolorowych kapeluszy Adama de Bono.

Od piątku, 8 sierpnia, dołączamy dwa nowe projekty. Jednym z nich jest "Lotna czytelnia". To absolutnie nowa propozycja skierowania przede wszystkim do tych, którzy spędzają czas w przestrzeni miasta, a więc nie tylko dla stałych czytelników biblioteki. W każdy piątek w godzinach 11:00-13:00 bibliotekarz wraz z przygotowanymi książkowymi propozycjami pojawi się w przestrzeni miasta (deptak lub park przy fontannie), by przyjść z pomocą tym, którzy zabierając najmłodszych na plac zabaw, zapomnieli o sobie i nie mają nic do poczytania. Będą to książki z najwyższej-najniższej półki (czyli i dla dorosłych, i dla dzieci).

W sierpniu wracają także "Słowo(s)twory" (piątki, g.16:00-17:00): adresowane do dzieci od piątego roku życia, które niekoniecznie mówią wiele, ale które są ciekawe, co łączy ducha z duszą (i oczywiście słowem); które chciałyby się dowiedzieć, jak skutecznie przekonywać rodziców albo chciałyby czasem zagrać z innymi w "literackie" planszówki. Zapraszamy przede wszystkim te dzieci, które uważają, że słowa to Nuuuuuuuu-da-a!, a czytanie i gry planszowe są dla tych, którzy nie mają komputerów.

Gorąco zachęcamy do korzystania z przygotowanych przez Bibliotekę propozycji!

Szczegóły na stronie Biblioteki.