Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 24 lutego
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

WAKACJE W BIBLIOTECE – SIERPIEŃ

Zapraszamy wszystkie dzieci na sierpniowe zajęcia w bibliotece. Do trwających własnie Poranków z bajkami i Wakacyjnego biura detektywistycznego dołączają nowe projekty: Lotna czytelnia i Słowo(s)twory zwiedzają świat.

 

Lotna czytelnia to piątkowa propozycja, skierowania przede wszystkim do tych, którzy spędzają czas w przestrzeni miasta, a więc nie tylko dla stałych czytelników biblioteki. W każdy piątek bibliotekarz wraz z przygotowanymi książkowymi propozycjami pojawi się w przestrzeni miasta (deptak lub park przy fontannie), by przyjść z pomocą tym, którzy zabierając najmłodszych na plac zabaw, zapomnieli o sobie i nie mają nic do poczytania. Będą to książki z najwyższej-najniższej półki (czyli i dla dorosłych, i dla dzieci). O szczegółach będziemy informować na bieżąco na naszych profilu facebookowym(http://pl-pl.facebook.com/pages/Miejska-i-Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Trzebnicy/170653846420088)

Słowo(s)twory są adresowane do dzieci od piątego roku życia, które niekoniecznie mówią wiele, ale które są ciekawe, co łączy ducha z duszą (i oczywiście słowem); które chciałyby się dowiedzieć, jak przekonać rodziców, by pozwolili na smoka w roli domowego zwierzątka, którym niestraszny retoryczny agon z rycerzami Troglodacji w obronie dobrego imienia Bajdocji. Ale przede wszystkim te dzieci, które uważają, że słowa to Nuuuuuuuu-da-a!, a czytanie i literackie planszówki są dla tych, którzy nie mają komputerów i drogich zabawek. Zajęcia będa odbywały się w piątki w godz. 16.00-17.00, zaczynamy w bibliotece.