Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 20 lutego
Imieniny: Anety, Lecha, Leona
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
KULTURA

Sprawozdanie oraz galeria zdjęć z Festynu rodzinnego Zapoznaj się z Orlikiem w Ujeźdźcu WIelkim

W sobotę, 12 lipca 2014 roku, na jednym z nowych, gminnych obiektów sportowych odbył się rodzinny piknik. Wydarzenie pod nazwą "Zapoznaj się z Orlikiem w Ujeźdźcu Wielkim - Wakacje 2014" było pierwszą tego typu imprezą na świeżutkim jeszcze kompleksie boisk w Ujeźdźcu. Event ten, zorganizowany na około dwa miesiące przed oficjalnym otwarciem obiektu był skierowany do ludności zamieszkującej okoliczne tereny  Gminy Trzebnica. 
Głównym celem, poza stwarzaniem okazji do zacieśniania więzów lokalnej społeczności oraz promowania aktywnych form spędzania wolnego czasu, było przede wszystkim zachęcenie jak największej ilości osób do odwiedzenia Orlika po raz pierwszy. 
Piknik był objęty honorowym patronatem Burmistrza Gminy Trzebnica, p. Marka Długozimy, który pojawił się jeszcze przed godziną 11:00, aby chwilę później dokonać oficjalnego otwarcia imprezy. Po przywitaniu sołtysa Ujeźdźca Wielkiego, p. Wiesława Nity oraz wszystkich zebranych uczestników (ok. 200 osób), Burmistrz powiedział kilka pokrzepiających słów, wyrażając aprobatę dla takich inicjatyw oraz życzył powodzenia w sportowych zmaganiach mających miejsce tego dnia na Orliku w Ujeźdźcu. 
Osoby głodne emocji związanych z rywalizacją mogły zmierzyć się w koszykarską grę "21" oraz zagrać w Turnieju Piłkarskim o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. Wśród rzucających, najlepszy okazał się Darek Żyła po raz kolejny pokonując swoich rówieśników w tej rywalizacji, natomiast spośród 6-ciu zgłoszonych do piłkarskich zmagań drużyn, zwyciężyła ekipa "Błękitnych" z Kaszyc Wielkich pokonując w finale chłopaków z "Mi to Lotto". 
Oprócz sportych emocji, mieliśmy również współzawodnictwo na polu artystycznym. Animatorki z Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu, pani Kamila oraz pani Sylwia, które w trakcie całej imprezy zabawiały najmłodszych malując twarze, zachęcając do ruchu oraz wspólnych gier, przygotowały również konkurs na malowidło ścienne. Na przyległym do Orlika murze, posługując się kolorową kredą rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych sporo utalentowanych dzieci. 
Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali przeróżne nagrody ufundowane przez Gminę Trzebnica, sklep z artykułami szkolno-biurowymi i zabawkami "ALEX", sklep z zabawkami w domu handlowym Junior oraz firmę Tarczyński, która przekazała również swoje wyroby na grilla racząc podniebienia zebranych smaczną kiełbaską oraz kaszanką. 
Impreza przebiegła w spokojnej oraz przyjaznej atmosferze. Oby tak dalej ! Młodzież już nie może doczekać się kolejnych takich wydarzeń.

                                                    Grzegorz Marzec