Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 20 lutego
Imieniny: Anety, Lecha, Leona
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Letni Koncert Allegro

16 czerwca o godz. 18 w Sali Kinowej odbył się Letni Koncert Społecznego Ogniska Muzycznego Allegro w Trzebnicy. Najzdolniejsi uczniowie przez blisko 2 godziny zachwycali publiczność swoimi talentami.

W koncercie uczestniczył Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz p.o. Dyrektora TCKiS Agnieszka Pawlaczek. Włodarz miasta na wstępie pogratulował młodzieży sukcesów i życzył powodzenia na koncercie. Wkrótce na scenie kolejno pojawiali się uczniowie Ogniska: gitarzyści, wokaliści i pianiści. Każdy występ nagradzany był gromkimi licznie zgromadzonej publiczności.

Społeczne Ognisko Muzyczne Allegro istnieje w Trzebnicy już od 15 lat, a w swojej długiej historii wykształciło wiele utalentowanych osób. Niektórzy ukończyli szkoły muzyczne II stopnia oraz akademie muzyczne. Inni absolwenci zostawali w Ognisku jako nauczyciele bez przerwy tworząc piękną muzyczną historię Trzebnicy. Ta pokazuje, że początek muzycznej przygody w tym miejscu często owocuje prawdziwą miłością do tej sztuki w przyszłości. 

Ognisko Muzyczne Allegro nieustannie prowadzi nabór do wszystkich sekcji, a zajęcia powrócą wraz z nowym rokiem szkolnym.