Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 19 sierpnia
Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Bajka Muzyczna w Trzebnicy!

Koniec czerwca to czas pożegnań z rokiem szkolnym. Zdecydowanie najbardziej spektakularne odbyło się 25 czerwca o godz. 17 w Sali Kinowej za sprawą sekcji baletowej prowadzonej przez Katarzynę Kmiecik. Ten dzień na długo zostanie w pamięci zarówno młodych aktorów – tancerzy, jak i ich rodzin, które wypełniły wszystkie miejsca siedzące i stojące w sali.

Spektakl jest autorskim pomysłem instruktora Katarzyny Kmiecik, która od 3 lat prowadzi w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu sekcję baletową. "Wiosna Radosna" oparta jest na niezwykle popularnej w latach 80. bajce muzycznej dla dzieci pod tym samym tytułem, do której tekst napisał Piotr Łosowski, a muzykę skomponował Artur Żalski. Płyta z nagraniem bajki stanowiła podkład dla warstwy artystycznej w wykonaniu sekcji baletowej działającej przy TCKiS.

Emocje, które dawało się wyczuć na wszystkich korytarzach Centrum na długo przed rozpoczęciem spektaklu, sięgnęły zenitu, kiedy dzieci pojawiły się na scenie. Urocze żabki, zajączki i inne leśne zwierzątka stanęły w obronie Wiosny, którą próbował uwięzić Król Dziubal Bury. Jak to zwykle w bajkach bywa, wszystko skończyło się szczęśliwie, a Wiosna jako najpiękniejsza z pór roku wciąż zachwyca.

Gromkimi brawami nagradzana była każda scenka, w której swoje niebywałe talenty taneczno-aktorskie prezentowali nasi milusińscy. Piękne, baletowe pozy, kolorowe, zwiewne stroje i uśmiechy na twarzach dzieci sprawiały, że widowisko oglądało się niezwykle lekko i przyjemnie. Dumni rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i przyjaciele najmłodszych Gminy Trzebnica byli zachwyceni całością. Warto tu wspomnieć, że sukces jest efektem współpracy opiekunki sekcji z rodzicami dzieci, którzy sami uszyli stroje dla swoich pociech. Wspaniale wkomponowała się również scenografia, która przypominała las dzięki żywym drzewkom. Dawno nikt otrzymał tak wielkich braw i okrzyków zachwytu, jak mali trzebniccy artyści – przez scenę przewinęło ich się kilkadziesiąt!

Poruszony widowiskiem był Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, który podziękował pani Kasi oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Również Artur Gajowy - przedstawiciel rodziców - zabrał głos i w imieniu wszystkich wyraził wdzięczność za dotychczasową pracę wręczając instruktorce bukiet kwiatów. Wzruszona opiekunka sekcji na koniec zaprosiła wszystkich na poczęstunek do Sali Retro.