Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest wtorek 22 września
Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ KALINĄ JERZYKOWSKĄ

  W dniu 5 czerwca 2014 roku w ramach akcji „Z książką na walizkach” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu gościła Pani Kalina Jerzykowska – teatrolog, pisarka, dziennikarka działu kulturalnego Gazety Wyborczej, autorka musicali oraz kilkudziesięciu piosenek dla zespołów dziecięcych, jurorka dziecięcych festiwali teatralnych. W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy wraz z wychowawcami.

  Autorka już od pierwszych chwil zapanowała w iście magiczny sposób nad swoim audytorium, bezpośrednio zwracając się do dzieci po imieniu, zainicjowała rozmowę nie tylko o swojej bogatej przecież twórczości, ale przedstawiła sylwetkę Kornela Makuszyńskiego, który patronuje tegorocznej akcji. Podczas spotkania pisarka pokazała, w jaki sposób książka może inspirować do różnych zabaw językowych, ortograficznych i teatralnych.  Autorka nie zapomniała także o pozycji obowiązkowej podczas nauki ortografii. Każde dziecko powinno zapoznać się z Kantorem wymiany liter, w którym autorka za pomocą dowcipnych wierszy wyjaśnia, utrwala i pomaga zrozumieć zasady pisowni polskiej. Ich przywołanie wzbudziło także zainteresowanie młodych trzebnickich słuchaczy. Pani Kalina Jerzykowska wprowadziła nas także w świat Koszmariusza i Horroraty, czyli opowiedziała o swoich literackich kryminalnych zagadkach dla dzieci.

  Na koniec wraz z autorką dzieci odśpiewały hymn akcji „Z książką na walizkach” , można też było zakupić książki, zrobić sobie zdjęcie z pisarką i otrzymać autograf z okolicznościowym wierszykiem. Taki wpis otrzymała także nasza biblioteka.