Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 22 sierpnia
Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

15 lat z tańcem - Ogólnopolski Turniej Tańca za nami!

W niedzielę, 6 kwietnia, w Hali Sportowej odbył się jubileuszowy XV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "O Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica", nad którym honorowy patronat objął włodarz miasta, Marek Długozima. Do Trzebnicy zjechało ponad 300 par turniejowych z 33 miast z całej Polski oraz jedna para z Czech. Feeria barw i magiczny taniec wypełniły ten dzień po brzegi.

Impreza rozpoczęła się o godz. 10:00 od pierwszego bloku tanecznego. Publiczność i uczestników turnieju serdecznie przywitał Grzegorz Kijkowski, pomysłodawca i współorganizator tej imprezy. W części pierwszej zaprezentowały się najmłodsze pary taneczne, poruszające się w różnych stylach. Przy dopingu licznie zgromadzonej publiczności swoje umiejętności pokazywały pary w wieku od 6 do 13 lat. Około godz. 13 nastąpiła krótka przerwa przed drugą częścią Turnieju. Tu tańczyły pary w przedziale wiekowym 14 – 25 lat, a miejsca na trybunach zajęły rodziny i przyjaciele starszych uczestników Turnieju. Z minuty na minutę rósł zarówno poziom artystyczny, jak i emocje tancerzy i kibiców.

Publiczność, jak i bohaterzy tej niedzielnej imprezy znakomicie się bawili. Zajęte było każde wolne miejsce - tak na trybunach, jak i na balkonie. Regularnie z głośników pobrzmiewało skoczne "Wasted" polskiej piosenkarki Margaret, a wtedy każdy nucił wesołe "pa pa, parapapa...". Zresztą, muzyka stanowi nieodłączną część Turnieju – w końcu bez niej taniec byłby niepełny. Jubileuszowa edycja tego prestiżowego wydarzenia miała wybitną oprawę. Zarówno nagłośnienie, jak i oświetlenie oczarowało wszystkich, którzy tego dnia przyszli pooglądać zdolnych tancerzy. Cudowne stroje mieniły się tysiącami barw, a drobne cekiny, odbijając światło, wspaniale zdobiły wnętrze hali.

Turniej Tańca wiele zawdzięcza panu Kijkowskiemu, którego mozolna praca oraz podejście do dzieci i młodzieży zawsze owocują wspaniałym efektem końcowym. Tak też było i tym razem. Kiedy na środku sali pojawiły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim – podopieczni Wrocławskiej Akademii Tańca z filią w Trzebnicy, zrobiło się naprawdę zjawiskowo i uroczo. Najmłodsze dzieci miały po 3 lata, a taneczne zabawy w ich wykonaniu wyglądały rewelacyjnie. Kluczem całego Turnieju była jednak gala, która rozpoczęła się o godz. 17. Tu pary turniejowe pokazały cały wachlarz skomplikowanych układów, a doprecyzowany był każdy szczegół. Główną atrakcją był niesamowity pokaz najlepszej pary tanecznej na świecie w amator latin dance: Natalii Piecewicz i Andrzeja Suchockiego, którzy są reprezentantami Wrocławskiej Akademii Tańca i wszystkich jej filii, w tym Filii Trzebnica. Wyniki zmagań jubileuszowej edycji Turnieju Tańca prezentują się następująco:

10-11G - Wojciech Poparda i Lech Alicja - Wrocławska Akademia Tańca Filia Trzebnica - TCKiS

12-13G Bartek Gudajczyk i Weronika Bojar - Wrocławska Akademia Tańca Filia Trzebnica - TCKiS

12-13E - Jakub Kozieł i Klaudia Benisz - Rytm - Żory

12-13D - Jakub Biała i Aleksandra Kaczmarek - Art Dance Kraków

14-15D - Krzysztof Hamulecki i Ewelina Polańska - Arhina Oława

Klasa D - Rafał Mroczkowski i Katarzyna Zielonka - Dance Team Wrocław

Klasa B standard - Marcin Karpiński i Jaruszowiec Patrycja - Mistral - Tarnowskie Góry

14-15 C latin I miejsce Marcin Niedośpiał i Sonia Jankowska - Słońce Poznań

III miejsce Bartek Lorek i Kinga Szemiel - Wrocławska Akademia Tańca Filia Trzebnica - TCKiS

14-15 C standard - I miejsce Bartosz Walkowski i Natalia Kapusta - Gracja Zielona Góra

III miesjce - Bartek Lorek i Kinga Szemiel - Wrocławska Akademia Tańca Filia Trzebnica - TCKiS

14-15 B latin Kacper Rutka i Julia Domaradzka - Iglica Wrocław

14-15B standard Daniel Wodziczka i Marcelina Nicpoń - Sukces Częstochowa

C klasa latin -Damian Drozd i Monika Sokołowska - Słońce Poznań

C klasa standard - Patryk Czarnota i Milena Chosta - Rondo Rybnik

A klasa latin - Martin Pragr i Denisa Galandzarowa - TK Marendi Czechy.

Nagrody wręczał burmistrz Marek Długozima, przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz, p. o. Dyrektora Centrum Kultury i Sportu Agnieszka Pawlaczek oraz pomysłodawca imprezy, prezes Wrocławskiej Akademii Tańca z filią w Trzebnicy, wiceprezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego PTT, licencjonowany sędzia PTT Grzegorz Kijkowski. Organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają na kolejny, XVI Ogólnopolski Turniej Tańca.