Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
gckis.trzebnica.pl
Dziś jest czwartek 18 stycznia
Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Wydarzenia

 • Ferie w bibliotece

  20180116_114330.jpeg

  Za na nami pierwsze zajęcia z cyklu "Zimowe rozGRYwki w bibliotece". Dzień zabaw i gier towarzyskich upłynął nam w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne spotkanie już w czwartek o godz. 11.00.

 • W 80 pomysłów dookoła biblioteki - styczeń

  20180104_171834.jpeg

  Tegoroczny cykl zajęć W 80 pomysłów dookoła biblioteki  rozpoczął się od "pokazu" cichych fajerwerków. Zabawa farbami i brokatem sprawiła uczestnikom dużo radości.  Na kolejnym spotkaniu dzieci wykonały kolorowe, karnawałowe maski.

 • "Słoneczka" w bibliotece

  1.jpeg

  5 stycznia odwiedziły nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Trzebnicy. Przedszkolaki poznały zasady zapisu do biblioteki oraz nasz księgozbiór. 

   

 • W 80 pomysłów dookoła biblioteki - grudzień

  20171228_173027.jpeg

  W grudniu na zajęciach z cyklu W 80 pomysłów dookoła biblioteki było świątecznie i biało. Za oknem brak śniegu, dlatego z pomocą przyszedł nam sztuczny śnieg, którym malowaliśmy przepiękne aniołki i gwiazdki. Nie zabrakło również świątecznych ozdób, były to urocze bombki reniferki i liski, które dzieci wykonały z filcu. Tydzień później stworzyliśmy małe śniegowe miasteczko. Praca nad domkami przyniosła uczestnikom wiele radości. 

 • Świąteczne Poczytajki

  20171214_170830.jpeg

  14 grudnia podczas Świątecznych Poczytajek za sprawą książki Chrisa Van Allsburga wzięliśmy udział w niezwykłej podróży na Biegun Północny, dokąd wraz z głównym bohaterem i innymi dziećmi udaliśmy się magicznym pociągiem... „Ekspres Polarny” to opowieść pełna magii zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, doskonale wprowadzająca w świąteczny klimat. Po lekturze wykonaliśmy wspólnie ozdobne bożonarodzeniowe wianki. Praca przyniosła uczestnikom wiele radości. Na kolejne zajęcia o tematyce świątecznej zapraszamy 21 grudnia o godz. 16.30/Rynek/Ratusz.

 • Klub Miłośników Origami - grudzień

  IMG_20171207_171518.jpeg

  Na grudniowych zajęciach dzieci wykonały piękne świąteczne kartki.

 • Mikołajkowa Niespodzianka

  Mikolajkowa-niespodzianka-w-0-a.jpeg

   5 grudnia na czytelników Działu dla Dzieci czekała Mikołajkowa Niespodzianka w postaci paczek z dodatkowymi książkami. Prezentami okazały się tajemnicze pakiety lektur, dobrane przez samego Świętego Mikołaja.

 • Klub Miłośników Origami - listopad

  IMG_20171130_171551.jpeg

  30 listopada podczas kolejnego spotkania Klubu Miłośników Origami dzieci wykonały kolorowe żółwie.

 • Wieczór poetycki z Panią Ireną Prostak „Czyli skąd to się wzięło?”

  3.jpeg

  Na zaproszenie DKK 22 listopada odbyło się spotkanie z trzebnicką poetką Panią Ireną Prostak, która mówi o sobie „poetycka debiutantka”. Pani Irena jest działaczką trzebnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza”. Mówią o Niej, że „jej poetycki kierunek słów wytycza drogę dla wielu myślących – nie tylko – odbiorców wnętrza jej słów”.

 • Wędrowna Czytelnia - listopad

  20171129_104909.jpeg

  29 listopada odbyły się zajęcia w Przedszkolu Koniczynka z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.