Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 21 września
Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Aktualności i wydarzenia biblioteczne

 • Narodowe czytanie 2020

  narodowe czytanie 2020_1 zajawka.jpeg

  Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica zaprasza mieszkańców oraz wszystkich miłośników rodzimej literatury, którzy chcą zaprezentować umiejętność pięknego czytania lub posłuchać dla przyjemności utworów literackich podczas kolejnej edycji Narodowego Czytania.

 • Uwaga! Biblioteka ponownie otwarta

  biblioteka - logo.png

  Drodzy Czytelnicy! Od 18 maja (poniedziałek) będziemy działać na specjalnych zasadach i w zmienionych godzinach.

   

   

 • Drodzy Mieszkańcy!

  fiś.jpeg

  W związku z nowymi wytycznymi rządu RP dotyczącymi możliwości otwarcia bibliotek i obiektów sportowych, informujemy, że rozpoczęliśmy przygotowania do otwarcia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej, Stadionu Miejskiego i orlików.

 • KOMUNIKAT

  logo3 do alertu na www.png

  Szanowni Państwo, w związku z zaleceniami MKiDN informujemy, że od dnia 13 marca 2020 (piątek) w trosce o Wasze zdrowie zawieszamy wszelkie działania kulturalne, sportowe i biblioteczne w tym seanse kinowe oraz działalność sekcji i warsztatów, organizowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu.

 • #ZOSTANWDOMU czytaj z Legimi

  legimi_1.1.jpeg

  Drodzy Czytelnicy! Nie możecie wprawdzie skorzystać z naszego księgozbioru, ale za to czeka na Was 60.000 e-booków na platformie LEGIMI. Dla osób posiadających Kartę Czytelnika wydaną przez naszą bibliotekę mamy bezpłatne kody dostępu do LEGIMI.  Zadzwońcie: 669 797 871 lub napiszcie: bibliotekatrzebnica@vp.pl

 • Ważna informacja!

  logo3 do alertu na www.png

  Prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą zajęć w GCKiS.

 • W 80 pomysłów dookoła biblioteki - luty

  IMG_20200227_173246.jpeg

  26 lutego na naszych zajęciach gościliśmy uczniów z Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Trzebnicy. Tego dnia uczestnicy wykonali metodą origami płaskie z kwadratów przepiękne żonkile.

 • Ferie w Bibliotece - Origami płaskie

  IMG_20200219_102250.jpeg

  Ostatnie zajęcia z cyklu Origami płaskie odbyły się 19 lutego w 547 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika - polskiego astronoma, który wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię.

 • Ferie w Bibliotece - Origami płaskie

  IMG_20200217_102619.jpeg

  17 lutego w Światowym Dniu Kota odkrywaliśmy kosmos z Profesorem Astrokotem, spotkaliśmy zielone ufoludki oraz poznaliśmy historię Łajki - pierwszego zwierzaka w kosmosie. Kolejna kosmiczna przygoda, z magicznymi kółeczkami i kwadratami, czeka nas już w środę.

 • Ferie w Bibliotece - Origami płaskie

  IMG_20200212_120831.jpeg

  Dziś „lądowaliśmy” na Księżycu, a to wszystko za sprawą magicznych kółeczek, z których składaliśmy postać astronauty. Sprawne rączki uczestników bardzo szybko poradziły sobie z tym zadaniem. Na zajęciach nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz zabaw ruchowych, które sprawiły dzieciom wiele radości.