Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 28 lutego
Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Spotkanie z Panią Justyną Bajdą

13 maja gościliśmy panią Justynę Bajdę autorkę książki dla dzieci pt. : „Wakacje z Lawendynką” oraz wydawcę panią Anitę Baraniecką - Kozakiewicz właścicielkę Trzebnickiego Wydawnictwa OVO.

Książeczka opowiada o przygodach małej Natalki, która lubiła fioletowy kolor i bardzo pragnęła mieć Lawendynkę.

„Lawendynka to Lawendynka. Wszystkie Natalki świata wiedzą, jak wygląda. Przecież to zupełnie jasne: jest cała fioletowa.[...] Ona po prostu jest . I czeka na mnie. Daleki w fioletowej krainie, gdzie jest  fioletowe niebo, gdzie rosną fioletowe kwiaty i gdzie pachną fioletowe zapachy. "

Pani Justyna przeniosła przedszkolaków w lawendowy świat Prowansji. Przepięknie opowiedziała o kolorach. Zdradziła nam pierwszą fioletowa tajemnicę, która mówi o tym że błękitne łzy nieba w połączeniu z czerwonymi płatkami polnych maków tworzą lawendowe bukiety.  Autorka zachęciła dzieci do sprawdzenia czy to prawda. Pomogły im w tym farbki, które przedszkolaki ochoczo zmieszały.  Po połączeniu błękitu i czerwieni powstał fiolet, a gdy dzieci dodały odrobine bieli uzyskały piękny  lawendowy kolor.  Na niektórych pracach pojawiła się nawet tytułowa Lawendynka. Przedszkolakom podczas mieszania barw spontanicznie zaczęła pomagać młodzież z Gimnazjum nr 1. Na koniec spotkania dzieci podziękowały autorce i wręczyły fioletowe bukiety polnych kwiatów. W spotkaniu udział  wzięło 59 osób: było to dzieci z Przedszkola nr 2 oraz z Przedszkola Czerwony Balonik, także młodzież z Gimnazjum nr  1.