Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
gckis.trzebnica.pl
Dziś jest czwartek 19 października
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Aktualności biblioteczne

 • Uwaga Konkurs! Przerwa na wspólne czytanie.

  Fotografia-na-całej-stronie1.jpeg

  Uwaga Konkurs! Przerwa na wspólne czytanie. Chcesz, aby nasza biblioteka otrzymała zestaw ciekawych książek? Zagłosuj. Pamiętaj, że każdego dnia możesz dodać jeden głos: http://www.wspolneczytanie.pl

 • Jak korzystać IBUK LIBRA?

  3.10 IBUKlibra na tle.jpeg

  Przypominamy o możliwości korzystania z internetowej platformy książek elektronicznych. Ibuk Libra umożliwia czytanie przy wykorzystaniu całego ekranu na dowolnym urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu. 

 • Czytam sobie! - Moge być kim chcę!

  logo_akcjacs_zielony-bialy.jpeg

  2 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ruszyła druga edycja Akcji Czytam sobie – promująca samodzielne czytanie wśród dzieci. Zapraszamy naszych małych czytelników po wspaniałe, inspirujące książeczki z serii Czytam sobie! Przyjdź, wypożycz i złap bakcyla czytania!

 • Dyskusyjny Klub Książki

  DKK_logo.jpg.png

  Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w naszej bibliotece działa już 8 lat!

 • W 80 pomysłów dookoła biblioteki

  pobrane.jpeg

  W 80 pomysłów dookoła biblioteki to nowy cykl zajęć literacko-plastycznych. Których głównym celem jest rozwijanie zamiłowań czytelniczych oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci. Zapraszamy w każdy czwartek  o 16.30/Rynek/Ratusz.

 • Klub Miłośników Origami

  Origami-crane.jpeg

  Klub Miłośników Origami - to zajęcia ze sztuki składania papieru mające na celu rozwijać kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. To doskonały sposób spędzenia wolnego czasu, który daje dzieciom dużo radości i satysfakcji. Zapraszamy w każdy ostatni czwartek miesiąca o 16.30/Rynek/Ratusz.

 • Łamigłówki mądrej główki

  krzyzowka-ang.jpeg

  Łamigłówki mądrej główki  Na młodszych czytelników co miesiąc w Dziale dla Dzieci czeka nowa łamigłówka i krzyżówka. Zabawa przeznaczona dla dzieci w wieku 7-10 lat.

 • Nowa wersja katalogu DZB - multiwyszukiwarka PRIMO

  ExLibrisPrimo.jpeg

  Od dzisiaj dostepna jest nowa, lepsza wersja katalogu DOLNOŚLĄSKIEGO ZASOBU BIBLIOTECZNEGO ! Nowa tzw. multiwyszukiwarka PRIMO ułatwi czytelnikom dotarcie do różnych źródeł informacji gromadzonych w bibliotekach DZB tj. opisów katalogowych książek, czasopism, artykułów, dokumentów życia społecznego i zagadnień; zeskanowanych materiałów wchodzących w skład biblioteki "Cyfrowy Dolny Śląsk", e-book'ów oferowanych przez Wydawnictwo PWN na platformie LibraIbuk.pl i innych.

 • Kultura na widoku

  legalna.jpeg

  Biblioteka włączyła się do akcji Legalna Kultura. Kultura na Widoku. W przestrzeni bibliotecznej umieszczone są plakaty, z których możecie Państwo pobrać legalnie i darmowo filmy, książki, muzykę i gry. Na plakatach znajduje się dokładna instrukcja dotycząca sposobu pobierania treści.