Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest poniedziałek 26 października
Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Jak korzystać IBUK LIBRA?

Przypominamy o możliwości korzystania z internetowej platformy książek elektronicznych. Ibuk Libra  (http://libra.ibuk.pl) umożliwia czytanie przy wykorzystaniu całego ekranu na dowolnym urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu. Platforma ma tę przewagę nad biblioteką, że jest czynna 24 godziny na dobę, a do jej obsługi potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa. Aby korzystać z Ibuk Libra należy założyć sobie konto z indywidualnym numerem PIN. Aby otrzymać PIN wystarczy zgłosić się do biblioteki, a następnie założyć konto myIBUK. (Wszystkie PINy aktywne do kwietnia 2017 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych PINów!!!! ). Posiadanie takiego konta umożliwia zaznaczenie tekstu, tworzenie zakładek, notatek, wirtualnej półki z książkami. Generuje także bibliografię i pozwala korzystać ze słownika i encyklopedii. Platforma jest zintegrowana z Facebookiem i Google, dzięki czemu stworzone notatki można udostępniać innym użytkownikom tych serwisów. Założenie konta trwa chwilę – potrzebny jest do niego adres email oraz hasło. 

Założenie konta, jak i korzystanie z IBUKa, jest całkowicie bezpłatne. Dolnośląskie biblioteki wykupiły 2652 e-booków, z których może korzystać każdy zarejestrowany użytkownik. Jest to zatem świetna propozycja nie tylko dla trzebnickich uczniów i studentów, ale także wszystkich, którzy oczekują i potrzebują szerszej oferty od bibliotek.  

Zachęcamy Państwa również do zapoznania się ze Słownikiem PWN Oxford. Słownik zawiera dużą liczbę zwrotów i wyrażeń specjalistycznych (w tym bardzo dużą liczbę wyrażeń z dziedzin takich jak handel, ekonomia, ubezpieczenia, ekologia, telekomunikacja, reklama, zarządzanie, farmakologia, transport, psychologia, socjologia).

https://www.youtube.com/watch?v=0AdBCHKnLCg&feature=youtu.be

 

Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra.

•             https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI

•             https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY

•             https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk

 

plakat_libra.jpeg