Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 25 sierpnia
Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Wystawa Anny Marii Fusaro

Anna Maria Fusaro urodziła się w Monachium w 1988 roku. Jako dziesięcioletnia dziewczynka zamieszkała z mamą w Czeszowie niedaleko Trzebnicy. Urokliwe okoliczne lasy i stawy miały niewątpliwie wpływ na rozwój artystycznej wrażliwości dziecka. W czeszowskiej pracowni ceramicznej ze starym pianinem ulepiła z gliny kolekcję renesansowych muzyków, które były prezentowane w Dziecięcej Galerii Ceramicznej w Trzebnicy prowadzonej przez Łucję Kołodziejczyk. Uczyła się grać na skrzypcach. Po ukończeniu gimnazjum zamieszkała we Wrocławiu, gdzie kontynuowała edukację artystyczną. w Autorskich Liceach Artystycznych. Pragnienie poznania rzemiosła artystycznego starych mistrzów spowodowało, że podjęła studia w Akademii Sztuk Pięknych we Florencji.

Dyrektor TCKiS Adam Waz 5 kwietnia 2013 roku uroczyście otworzył wystawę i powitał zaproszonych gości, w szczególności Andrzeja Kabata, profesora rysunku z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, byłego nauczyciela Ani. Wystawa malarstwa "Światło i kolor" Anny Marii Fusaro jest prezentacją kilku tematów: architektury, pejzażu, martwej natury i poszukiwań artystycznych poprzez rozwijany przez Anię nurt - symbolizm. Ania jest obecnie studentką malarstwa we Florencji. Włada biegle kilkoma językami, co niewątpliwie pomaga jej płynnie poruszać się po artystycznych drogach Europy (Polska, Niemcy, Holandia, Czechy, Szwajcaria), w której miała wiele wystaw. Pierwszą, zatytułowaną "Pożegnanie lata" prezentowała w ówczesnym Trzebnickim Ośrodku Kultury w 2008 roku. Zawsze wierna swoim marzeniom, znakomita obserwatorka filozofii ponowoczesności, rozwija dynamicznie swój potencjał artystyczny uczestnicząc w wielu plenerach malarskich zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Obecnie przygotowuje się do wystawy w Szwajcarii. Pokornie szuka artystycznych form wypowiedzi by móc przekazać odbiorcom swoje przemyślenia, idee i zaprezentować artystyczne "ja".

Wystawa "Światło i kolor" potrwa do 5 czerwca. Serdecznie zapraszamy. Poniżej prezentujemy zdjęcia z wernisażu autorstwa Kasi Koćmy: