Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest czwartek 20 lutego
Imieniny: Anety, Lecha, Leona
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Ferie w bibliotece

Zimowanie wśród książek rozpoczęliśmy od oprószonych śniegiem opowieści poznaliśmy Panią Zimę, następnie każdy z uczestników wykonał jej  portret. Mroźne damy w biało-srebrnych sukniach zdobią wystawę Działu dla Dzieci.

Zainspirowani wierszykiem o misiu, wykorzystując papierowe talerzyki, plastikowe kubki oraz watę dzieci wykonały maski niedźwiadków polarnych. 

Śnieżnobiały pejzaż był tematem prac, które dzieci stworzyły 31 stycznia.  W ruch poszła biała kreda i czarny węgiel. Spod białoczarnych rączek powstały malownicze zimowe pejzaże, na niebieskim tle. W dalszej części zajęć odbyły zabawy ruchowe: z użyciem chusty Klanzy, tuneli, kręgli oraz piłek-skoczków.

5 lutego do biblioteki zawitały śnieżynki - balerinki, tanecznym krokiem przeszliśmy do kolejnego zadania czyli tworzenia kolorowych, uśmiechnięty kul z balonów i bibuły. Ostatnie zajęcia przypadły na tłusty czwartek i odbyły się na sali Retro. Wspólna zabawa wprawiła wszystkich w doskonały nastrój, a słodka niespodzianka w postaci  pączka zajęć rozpromieniła uśmiechy uczestników.  Wśród książek zimowało 80 osób.