Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest niedziela 24 stycznia
Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Relacja z Kosmicznych Ferii

KULTURA

Ferie w Gminnym Centrum Kultury były w tym roku kosmiczne. Podczas zajęć kreatywnych, na które składały się: "Moda na Kosmos", „Twórcza Galaktyka” oraz „Maski, kaski i opaski”, dzieci wykonały piękne prace. Powstały: plecaki odrzutowe, kosmiczne peleryny i sukienki, kartonowe rakiety, planety i asteroidy, schematy Układu Słonecznego, ufoludkowe opaski i kosmiczne koszulki. Na warsztatach malarstwa powstały wielkoformatowe obrazy w kosmicznym klimacie.

Był czas na posiłek oraz relaks w specjalnej strefie chilloutu, gdzie młodzi astronauci mogli w ciemności podziwiać gwiazdozbiory wyświetlane na suficie.

W ramach integracji, oprócz zabaw, dzieci odwiedziły przestrzeń wystawienniczą, podziwiając twórczość Artura Lobusa. Podczas zajęć multimedialnych z wykorzystaniem iPadów młodzi programiści tworzyli własną planszę w grze i programowali przy użyciu języka Swift.

Bal karnawałowy to obowiązkowy punkt programu podczas zimowych ferii w GCKiS. Zgodnie z tematem tegorocznych zajęć odbył się on w kosmicznym klimacie. W artKawiarni pojawiły się ufoludki, astronauci, a także postaci z filmów i bajek. Były tańce, sportowa rywalizacja, zabawy, a także pyszny poczęstunek. Gościem specjalnym był Super Kot, który wysłuchał opowieści o trzebnickich kotach i bawił się z dziećmi w limbo.

Wszystkie dzieci miały też okazję poznać tajniki rysunku dzięki rysownikowi Szymonowi Telukowi. W prosty i zabawny sposób poprowadził zajęcia, na których uczestnicy zapoznali się z ilustracją i komiksem. Dziękujemy za kosmiczną zabawę i do zobaczenia za rok!

 

 

SPORT

Podczas ferii odbyła się sportowa półkolonia wypełniona po brzegi rozmaitymi atrakcjami. Ważne jest, aby wpajać dzieciom od najmłodszych lat potrzebę ruchu i aktywności fizycznej, dlatego zajęcia sportowe podczas ferii były strzałem w dziesiątkę. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ze squasha, stepu, sportów walki, fitness, zumby, badmintona. Odbył się także wyjazd do Wrocławia na laserowy paintball, ściankę wspinaczkową i tyrolkę.
Uczestnicy półkolonii odwiedzali również Gminne Centrum Kultury, gdzie kreatywnie spędzali czas wykonując kosmiczne przebrania, brali udział w warsztatach kinowych i rysowniczych, a także bawili się podczas balu karnawałowego. Nie było czasu na nudę!

 

 

BIBLIOTEKA

Kosmiczna przygoda w bibliotece upłynęła pod znakiem płaskiego origami. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, czym jest i skąd wywodzi się sztuka składania papieru. Z papierowe kompozycji powstały piękne, kolorowe rakiety.
17 lutego w Światowym Dniu Kota uczestnicy zajęć bibliotecznych odkrywali kosmos z Profesorem Astrokotem, spotkali zielone ufoludki oraz poznali historię Łajki - pierwszego zwierzaka w kosmosie.
Ostatnim etapem kosmicznej podróży z biblioteką było lądowanie na Księżycu a to wszystko za sprawą magicznych kółeczek, z których dzieci składały postać astronauty. Sprawne rączki uczestników bardzo szybko poradziły sobie z tym zadaniem. Na zajęciach nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz zabaw ruchowych, które sprawiły dzieciom wiele radości.