Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 23 października
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Wernisaż wystawy "Kobieta i Gitara" Jana Pływacza

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa kubistycznego Jana Pływacza, który odbędzie się 28.02.2020 r. o godzinie 18:00 w artKawiarni.

Jan Pływacz urodził się w 1950 roku we Wrocławiu. Aby zdobyć niezbędną wiedzę sztuki malarskiej uczęszczał do Państwowego Ogniska Plastycznego im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Należał do Stowarzyszenia Plastyków Amatorów. Od kilku lat mieszka w Ostrowie Wielkopolskim. Jako asystent kuratora wystaw Krzysztofa Ryfy bierze udział w plenerach i wystawach organizowanych przez Galerię 33 w Ostrowie Wielkopolskim.
Ostatnio twórczością malarza był cykl obrazów zatytułowany "Kobieta z Gitarą". Istotnym faktem dla artysty było to, że powstanie kilku obrazów stało się kontynuacją oraz procesem malarskim wystawy "Kobieta z Gitarą".

W pracach malarskich artysta tworzy świat swoich odczuć, wrażeń, stanu ducha. Obrazy cechuje symetria, linia, płaszczyzna i koloryt.
W obrazach, w odróżnieniu od malarstwa abstrakcyjnego, gdzie widz odbiera subiektywnie, tutaj przekaz jest jasny i prosty. Kształt kobiety jako geometria ciała z jej zaokrągleniami i krzywiznami oraz elementy gitary nakładają się na siebie, tworząc kompozycję obrazu. Niektóre obrazy są namalowane na pograniczu kubizmu.

Wystawy indywidualne: Ostrów Wielkopolski, Wrocław, Oleśnica, Gostyń, Ostrzeszów, Krotoszyn, Jarocin.
Wystawy zbiorowe: Salon Wielkopolski w Czarnkowie, Lidzbarski Dom Kultury, "Międzynarodowy Przegląd Sztuki" w Ostrowie Wielkopolskim.

Obrazy brały udział na aukcjach w Galerii "Next" w Bydgoszczy i w Galerii "Art in House" w Warszawie.

plywacz_430x610_www.jpeg