Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 10 lipca
Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Spotkania ze Sztuką - wrzesień 2018

12.09.2108 w Galerii Poddasze odbyło się spotkanie Związku Emerytów Nauczycielstwa Polskiego w obrębie wystawy rzeźby Lecha Taraszczuka.
Artystyczna opowieść Łucji Kołodziejczyk o twórczości autora została wzbogacona koncertem na skrzypcach w wykonaniu Barbary Ulatowskiej. Nauczyciele obejrzeli również z zaciekawieniem wystawę fotograficzną pt.”Nowina” Marty Wojtowicz. Spotkanie zostało wzbogacone wspólnym pobytem w ArtKawiarni.

 

 

W dniach 13.09.2018 i 14.09.2018 odbyły się w przestrzeni wystawienniczej GCKiS spotkania integracyjne młodzieży z LO w Trzebnicy.
Artystyczną zabawę w obrębie wystawy „Nowina” Marty Wojtowicz prowadziła Łucja Kołodziejczyk. Młodzież poprzez inscenizacje teatralne i wymyślone studio telewizyjne oraz stworzone jednowyrazowe znaki własnej osoby młodzież wypowiadała się na temat swoich pasji, etyki zachowań wśród rówieśników oraz obrazowała swój stosunek do nowej szkoły na podstawie zabawy „w emocje”. Spotkanie, któremu towarzyszyła autorka wystawy fotograficznej „Nowina” - Marta Wojtowicz, cieszyło się uznaniem ze strony młodzieży, jak i grona pedagogicznego. Ewaluacją spotkań integracyjnych jest stały kontakt młodzieży z GCKiS.

 

 

17.09.2018 w Galerii Poddasze na wystawie rzeźby Lecha Taraszczuka pt.”Aperta Fenestra” oraz w Galerii Parter na wystawie „Nowina” Marty Wojtowicz odbyło się spotkanie młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku z autorami wystaw.
Uczniów zainteresowały narzędzia pracy rzeźbiarza oraz tworzywo do jego dzieł. Na wystawie fotografii zaciekawili się obiektami prezentowanymi na poszczególnych pracach oraz genezą uprawiania fotografii artystycznej.