Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy www.biegsylwestrowy.pl
Dziś jest sobota 06 czerwca Imieniny: Laury, Laurentego, Nory

Biegniemy dla Jasia Szopy

Tegoroczny, 28 Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy zapowiada się wyjątkowo. Po raz pierwszy społecznym partnerem biegu została Fundacja Jaśka Meli – Poza Horyzonty. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na protezę nogi dla małego Jasia Szopy z Bełku. Pobiegnijmy razem!

Jaś Szopa.jpeg

 

W ostatni dzień roku, niezmiennie od 1985 r., odbywa się w Trzebnicy bieg ulicami miasta. Czasem w śniegu i przy dużym mrozie, czasem w strugach deszczu. Niezależnie od pogody na starcie staje ponad 1000 uczestników. Z roku na rok liczba ta stale się powiększa. Biegacze zjeżdżają z dalekich stron Polski, jak również i świata.

Tegoroczny Bieg Sylwestrowy ma nowy wymiar, gdyż jego głównym celem, oprócz popularyzacji biegania jako formy czynnego wypoczynku oraz rekreacji ruchowej, będzie udział w akcji charytatywnej i pomoc choremu dziecku.

- Pożegnamy 2012 rok w pięknym stylu - nie tylko w wymiarze sportowym, ale przede wszystkim - ludzkim. Wierzę, że wysiłek sportowców, walka z trzebnicką trasą i własnymi słabościami zaowocują na mecie nie tylko satysfakcją z ukończenia biegu i kolejnym medalem, ale przyniosą również radość z konkretnej pomocy dla potrzebującego Jasia Szopy. Pomóżmy wspólnie! - zachęca Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima. Jasiek Mela, prezes Fundacji Poza Horyzonty nie ukrywa, że ta współpraca jest dla niego bardzo ważna: - Dla mnie to coś niebywałego, kiedy możemy obserwować, jak w niewielkim miasteczku w Polsce, naprawdę wielka grupa ludzi znajduje czas, żeby pobiec i pomyśleć o kimś, kto tej pomocy naprawdę potrzebuje.