Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
gckis.trzebnica.pl
Dziś jest czwartek 19 października
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Propozycje sekcji 2017 / 2018

Propozycja oferty Gminy Trzebnica, dotyczącej dodatkowych zajęć pozaszkolnych:

PDFDeklaracja zapisu dziecka na sekcje działające przy GCKiS - plik do pobrania

PDFRegulamin zajęć GCKiS - plik do pobrania.

Opłata pobierana jest w kasie bądź na konto Centrum (nr konta 77 9591 0004 2001 0000 4079 0002).
W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę zajęć.

Oferta Gminy Trzebnica
dotycząca dodatkowych zajęć pozaszkolnych
Bogata oferta zajęć proponowanych przez jednostki podległe Gminie Trzebnica każdego roku budzi Państwa ogromne zainteresowanie. Tym razem również zachęcamy do zapoznania się z planowanymi sekcjami. Zapisy ruszają 18 września i potrwają do 30 września lub wyczerpania miejsc. Liczba miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Poszczególne sekcje ruszą dopiero po uzyskaniu minimalnej liczby osób dla danych warsztatów. Zajęcia są częściowo odpłatne. Wysokość kosztów uzależniona jest od rodzaju aktywności i zainteresowania daną sekcją.

KULTURA

nazwa zajęć opis
Pracownia Rękodzieła "Guzik" Choć w wielu domach na dobre zagościły maszyny do szycia, to misterne, ręczne szycie jest niepowtarzalne, piękne i trwałe! Na warsztatach w Pracowni Rękodzieła „Guzik” poznamy tajniki szycia ręcznego, haftowania, filcowania. Korzystając z tych technik stworzymy oryginalne przedmioty użytku codziennego i osobistego. 
Pracownia Kreatywności "Kredka" Czasem wielki, szary karton to coś więcej niż zbędne opakowanie. Nasza wyobraźnia w połączeniu z dobrymi nożyczkami i klejem może z niego wyczarować np. rakietę! Na warsztatach w Pracowni „Kredka” stworzymy formy przestrzenne przy użyciu naturalnych surowców i zbędnych opakowań. Rozwiniemy nie tylko zdolności manualne, ale i wyobraźnię!
Pracownia Malarstwa Farby akrylowe, akwarele, olejne, do szkła, ceramiki, tkanin, a nawet do twarzy. Do tego kredki, flamastry, pisaki, mazaki, markery, sztalugi i pędzle. W domu wszystko nam się nie zmieści, a Pracownia Malarska jest na to doskonałą przestrzenią. Serdecznie zapraszamy, by odkryć swój talent, rozwinąć kreatywność i ekspresję plastyczną, a także by miło spędzić czas w otoczeniu sztuki własnej.
Pracownia Fotograficzna "Kadr" Wielu z nas zamiast tysięcy zwyczajnych zdjęć wolałoby mieć kilka dobrych - zatrzymujących na zawsze czas, emocje, gesty, ważne wydarzenia. Pracownia Fotograficzna „Kadr” na nadchodzący sezon przygotowała cykl zajęć w oparciu o fotografię artystyczną, studyjną, portretową, plenerową czy reportażową.
Skaczące Nutki & Bajarka Z myślą o wszystkich maluszkach, które nie uczęszczają do przedszkola powstała grupa „Skaczące nutki”. Podczas spotkań dzieci biorą udział w zabawach umuzykalniających i integracyjnych. Co jakiś czas gościem specjalnym na zajęciach jest żywym instrument muzycznym. Wesołe Nutki to również możliwość spotkania z Bajarką, która opowiada niezwykłe historie.
Taniec Nowoczesny By spędzić czas w sposób dynamiczny, aktywny, podskakując i bawiąc się wystarczy wziąć udział w zajęciach z tańca nowoczesnego. To forma aktywna, dynamiczna, pełna podskoków i zabawy. W trakcie zajęć dzieci i młodzież nauczą się układów tanecznych, poprawią koordynację ruchową i rozwiną zdolności artystyczne. Taniec to również świetna okazja, by pokonać nieśmiałość i stać się bardziej pewnym siebie w kontakcie z rówieśnikami.
Balet Która z dziewczynek nie marzyła w swoim życiu, by zostać baletnicą? Nasze zajęcia to odpowiedź na dziecięce marzenia. Ich celem jest zapoznanie z podstawowymi pozycjami baletowymi, kształtowanie koordynacji ruchowej i świadomości własnego ciała. Spotkania uelastycznią całe ciało dziecka, pomogą w kształtowaniu prawidłowej postawy, nadadzą ruchom gracji i niezwykłej gibkości. Doskonale kształtują charakter, dyscyplinę i wytrwałość, co procentuje na całe życie.
Warsztaty Teatralne Aby rozbudzić miłość do teatru i wprowadzić w świat sztuki, aby pobudzić do twórczego myślenia i rozwinąć wyobraźnię, aby uwrażliwić i poznać nowych ludzi – to właśnie cel warsztatów teatralnych. Zajęcia będą przebiegały w atmosferze zabawy, wśród ciekawych, kreatywnych ludzi. Ponadto mamy szansę poprawić dykcję, percepcję słuchową, odkryć talenty i poszerzyć swoje horyzonty myślenia.
Warsztaty Dziennikarskie Świat mediów rozwija się dziś niezwykle dynamicznie. Znane nam formy: reportaż, felieton, artykuł prasowy zmieniają się i dostosowują do oczekiwań odbiorcy, który żyje szybko, intensywnie, ale i bardzo świadomie, twórczo. Dlatego też wszystkich pasjonatów dziennikarstwa, którzy chcą zgłębić tajniki zawodu, ale także sprawdzić swoje umijętności w praktyce, serdecznie zapraszamy! 
Słodkie warsztaty Kto z nas w dzieciństwie nie marzył, by być twórcą tęczowego lizaka, karmelkowych cukierków, choinkowych pierników, czy przepysznych babeczek? Serdecznie zapraszamy na zajęcia najmłodszych – małych mistrzów lukru. 
Rytmika To możliwe! Nasze dziecko może poznawać świat za pomocą dźwięków. Pozwólmy mu zbudować przyjaźń z instrumentami muzycznymi i odkryć w sobie małego artystę. Zajęcia z rytmiki rozwiną nowe horyzonty, poszerzą pamięć słuchową, a spotkanie z muzyką na żywo zwiększy zdolności muzyczne dzieci. Zajęcia prowadzone będą przez panią Annę Łopatkę - nauczyciela z Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy.
Zespół muzyczny Jeśli chcesz być częścią zespołu muzycznego prowadzonego przez wybitnego pedagoga Szkoły Muzycznej w Trzebnicy panią Beatę Krzenciessę, serdecznie zapraszamy! Pani Beata Krzenciessa jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Uczestnikom zajęć proponuje nowoczesny repertuar. Zajęcia prowadzone będą przez panią Beatę Krzenciessę - nauczyciela z Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy.
Chór  Serdecznie zapraszamy miłośników śpiewania. Zapraszamy do zapisów na zajęcia chóru muzycznego pod batutą pedagoga Szkoły Muzycznej w Trzebnicy pani Beaty Krzenciessy. Repertuar chóralny, głównie utwory dwu i trzygłosowe a capella i z towarzyszeniem fortepianu. Zajęcia prowadzone będą przez panią Beate Krzenciessę - nauczyciela z Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy.
Indywidualne lekcje woklane W działania Gminy Trzebnica twórczo zaangażowała się dr sztuki wokalnej, pani Monika Gruszczyńska, która jest również znakomitym pedagogiem Szkoły Muzycznej w Trzebnicy. Pani Monika Gruszczyńska ukończyła studia na Wydziale Wokalnym w Akademii Muzycznej we Wrocławiu (specjalność wokalno-aktorska i pedagogika wokalna). Od 26 lat występuje na scenie. W ramach warsztatów proponujemy indywidualne lub 2-4 osobowe zajęcia wokalne. Zajęcia prowadzone będą przez panią Monike Gruszczyńską - solistke Operetki Wrocławskiej i nauczyciela Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy.
Informatyka Dziś to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy: informatyk. Oferowane przez nas zajęcia są atrakcyjną formą edukacji. Pozwalają zdobyć praktyczne i cenne umiejętności, które zaowocują konkretnymi, samodzielnymi projektami z zakresu programowania. Wszystko w twórczej,radosnej atmosferze. Szczegóły wkrótce.
Robotyka Jeśli chcesz zostać małym inżynierem, te zajęcia są dla Ciebie! Dzieci będą miały szansę skonstruować prawdziwie poruszające się roboty z wykorzystaniem specjalnych zestawów edukacyjnych. Warsztaty to nie tylko świetna zabawa, to także zachęta, by rozwinąć zainteresowania w kierunku przedmiotów ścisłych. Robotyka to elementy programowania oraz trening intelektualny dla dziecka. Szczegóły wkrótce.
Język Francuski Językiem francuskim każdego dnia posługuje się około 70 milionów ludzi na całym świecie. Jest oficjalnym językiem ONZ, Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, Unii Europejskiej. To kilka ważnych powodów, dla których warto go poznać. Zajęcia będą prowadzone na poziomie początkującym. Preferowana ilość osób w grupie : 6-10. Metoda jest przystosowana do nauczania dzieci w wieku szkolnym. Bogate materiały wizualne i dźwiękowe, pomoce interaktywne, gry, naklejki zachęcające do kreatywnej i efektywnej nauki.
Techniki efektywnego uczenia się Już dziś wiemy, że bezrefleksyjne uczenie się na pamięć, nie ma większego sensu. Pozostaje jednak pytanie: w  jaki sposób efektywnie przyswajać wiedzę i jak wykorzystać zdobyte dotąd umiejętności? Skuteczne uczenie się polega na trwałym zapamiętywaniu. Nie „zakuwaniu”. Techniki, które poznamy w trakcie zajęć, nauczą nas pełnego wykorzystania i oszczędności czasu, rozwiną nasze możliwości, potencjał intelektualny, a także kreatywność i pasję.
Szybkie czytanie Szybkie czytanie uczy koncentracji, uważności, zrozumienia tekstu i zapamiętywania faktów. Choć to coraz bardziej dostępna wiedza i techniki, to nadal nasi uczniowie nie stosują ich tak często jakby mogli. Napoleon, Balzac, John F. Kennedy – oni również potrafili szybko czytać. Chcesz dołączyć do tego zacnego grona, zapraszamy!
Szachy i planszowe gry strategiczne Szach, mat i wygrywasz! Jednak każdy, kto próbował swoich sił w grach planszowych, wie, że to nie takie proste. Strategia, logiczne myślenie, refleks, koncentracja – tego wszystkiego dostarcza udział w zawodach przy stoliku. Wszystko w sympatycznej atmosferze zabawy i zdrowej rywalizacji. 
Pracownia Stylownia

dorośli w wieku 25-50 lat

Misją pracowni jest odkrycie w każdej kobiecie piękna, jakie w niej drzemie. Dzięki różnym technikom kreowania wizerunku, dowiemy się, jak wyrażać siebie. Każda z pań pozna typ swojej urody, skorzysta z porad specjalistki od wizażu i stylizacji oraz nauczy się dobierać ubrania do swojej figury, kolory i odpowiednie kosmetyki. Cykl spotkań zwieńczy pokaz mody w przestrzeni miasta!
SPORT
nazwa zajęć opis
Mażoretki - kadetki Piękna wizytówka naszego miasta. Formacja marszowo – taneczna „mażoretki” uświetnia swoimi pokazami liczne imprezy kulturalne i sportowe organizowane w Gminie Trzebnica. Grupa składa się z kadetek i seniorek. Mażoretki to coś więcej niż forma taneczna. W naszej sekcji nauczysz się skomplikowanych układów choreograficznych, przeżyjesz widowiskowe przemarsze, weźmiesz udział w konkursach, występach, festiwalach. 
Mażoretki - seniorki
Gimnastyka Korekcyjna Specjalnie dobrane zestawy ćwiczeń, ukryte w formie dobrej zabawy pozwolą najmłodszym wykształcić nawyki prawidłowej postawy ciała i nie dopuszczą do powstawania wad postawy. Ponadto treningi eliminują u dzieci kompleksy spowodowane uczestnictwem w zajęciach korekcyjnych i uświadamiają rodzicom przyczyny i skutki wystąpienia wad postawy. Głównie są to ćwiczenia oddechowe, mięśni grzbietu i pośladków, mięśni brzucha, a także ćwiczenia korygujące ustawienie miednicy.
Badminton Trenerzy mówią, że badminton jest dyscypliną wszechstronną. Podczas gry w równym stopniu muszą pracować ręce, nogi, cały tułów, a przede wszystkim "głowa". Na poziomie zawodniczym sekcja Badminton jest bardzo widowiskowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił podczas zupełnie nowych zajęć. 
Fit młodzież Nikogo nie trzeba przekonywać, że regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie, pozwalają spalić tkankę tłuszczową i poprawią wygląd naszej sylwetki. Poza tym ruch pozytywnie wpływa na naszą kondycję, pewność siebie i dobre samopoczucie. Jeśli więc chcemy być nie tylko piękne, ale wysportowane i zdrowe, koniecznie musimy zajrzeć na zajęcia Fit młodzież.  Zajęcia przeprowadzane będę z użyciem sprzętu sportowego m. in.: maty, taśmy, ciężarki, piłeczki oraz piłki.
Piłka nożna dziewcząt- szkoły podstawowe Na całym świecie piłka nożna kobiet przeżywa rozkwit. Dziewczyny w najlepszym stylu udowadniają, że to sport zarezerwowany nie tylko dla mężczyzn. Jeśli więc lubisz ruch, współzawodnictwo, a piłka nożna to dla ciebie wielka przygoda i pasja, zapraszamy!
Koszykówka dziewcząt Pewnego późnego, grudniowego popołudnia 1891 roku woźni wnieśli na salę gimnastyczną Springfield College dwa kosze i przymocowali je do drewnianych balkonów. Oto początki koszykówki, dyscypliny popularnej dziś na całym świecie. Ta gra to nie tylko umiejętność celnych rzutów, to również umiejętność strategicznego myślenia, działania zespołowo, a na naszych zajęciach dodatkowo dobra zabawa w gronie koleżanek. 
Liga Bowlingowa Liga Rodzinna i Liga Drużynowa / Lubisz grę w kręgle i chcesz poczuć ducha sportowej rywalizacji? Zapraszamy! W Trzebnicy rusza pierwsza w historii Liga Bowlingowa - wspaniały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych i przyjaciół. 
Cross box dla dzieci Co kryje się pod nazwą crossbox? To ogólnorozwojowy trening siłowo-kondycyjny. Oferta została przygotowana z myślą o dzieciach, które chcą poprawić swoją postawę ciała, sprawność, wytrzymałość, koordynację ruchową a także nauczyć się działania w grupie poprzez gry i zabawę.
Boks  Boks kształtuje całe ciało, ale przede wszystkim charakter. Ma wpływ na sposób podejmowania decyzji. To trudna i wymagająca dyscyplina, ale boks uczy wielu ważnych rzeczy: kontroli nad uczuciami gniewu i strachu, umiejętności przezwyciężania zmęczenia i bólu, szacunku wobec innych. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy i prowadzą do ogólnego rozwoju sprawności fizycznej.
Dance Mix Jeśli chcemy wprowadzić dzieci w świat tańca poprzez zabawę oraz pozytywne nastawienie do otoczenia, którym niewątpliwie jest kontakt z rówieśnikami, jeśli chcemy nauczyć je układów tanecznych, a także rozwinąć muzycznie i artystycznie, serdecznie zapraszamy do zapisów!
Street Dance (free style) Zajęcia tzw. OPEN STYLE charakteryzujące się mieszanką różnych stylów odpowiadającej danej chwili i stylowi muzycznemu. To dowolność tworzenia kroków na podstawie znajomości innych kroków lub stylów. Każdy odnajdzie się w świetnej zabawie wśród rówieśników. Tworzenie choreografii do różnego stylu muzycznego będzie dodatkową atrakcją.