Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest piątek 19 października
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Rok 2017

 • Koncert z okazji Dnia Matki

  plakat_www zajawka.jpeg

  Jak co roku, na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy, 25 maja w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury odbył się koncert „Uśmiechnij się mamo” dedykowany wszystkim mamom z okazji ich święta.

 • Czasoprzestrzeń

  plakat czasoprzestrzen v2 PLAKAT A3 zajawka.jpeg

  19 maja 2017 w Galerii Parter otwarto wystawę malarstwa lokalnego artysty Marka Gołębiewskiego.

 • Wernisaż - Przekraczanie granic

  przekraczanie granic.jpeg

  9 maja w Gminnym Centrum Kultury odbył się wernisaż prac Arkadiusza Cypriana – artysty malującego... ustami. Na spotkanie z malarzem przybyła młodzież szkolna, a także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, aby wysłuchać niezwykłej opowieści człowieka, który pokonał własne słabości i odnalazł nową drogę życiową.

 • Maj w Trzebnicy

  maj_w_trzebnicy_zajawka.png

  Autorka wystawy po raz kolejny zaprasza na malarską wędrówkę po Trzebnicy.

 • 11 lat z jazzem w Trzebnicy

  jazz.jpeg

  Jazz nad Odrą jest jednym z najważniejszych i najstarszych polskich festiwali jazzowych. Nad swoją renomą pracował przez ostatnie 53 lata, wyłaniając wielu znakomitych polskich jazzmanów i promując różne gatunki jazzu. Już od 11 lat Trzebnica jest miastem partnerskim tego wydarzenia, dzięki czemu liczna i stale powiększająca się grupa lokalnych miłośników jazzu mogła po raz kolejny uczestniczyć w  festiwalu Jazz nad Odrą w Trzebnicy.

 • Biedronka 2017 - przesłuchania

  biedronka.jpeg

  Zakończyły się przesłuchania do Festiwalu Piosenki Dziecięcej Biedronka. Wyniki poznamy już wkrótce, a koncert finałowy odbędzie się 2 czerwca o godz. 17:00 w sali kinowo-widowiskowej GCKiS.

 • Konkurs na Ekokartkę rozstrzygnięty!

  zajawka.jpeg

  Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

 • Gmina Trzebnica - w hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

  0002.jpeg

  13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dzień ten upamiętnia rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. W Trzebnicy uroczyste obchody tego święta odbyły się 19 kwietnia, na które zaprosił mieszkańców Burmistrz Marek Długozima.

 • Tradycja zachwyca

  10.jpeg

  Po raz kolejny trzebniczanie licznie wzięli udział w uroczystościach Niedzieli Palmowej zorganizowanych w ramach Trzebnickiego Festiwalu Tradycji i Obrzędów. 

 • Ziemia Święta

  grabowski ziemia święta ok zajawka.jpeg

  Serdecznie zapraszamy do Galerii Parter, gdzie można oglądać zdjęcia z podróży do Ziemi Świętej autorstwa podróżnika Bolesława Grabowskiego.